16 May 2018

ZİLE’DE ŞEHİT ANNELERİ ONURUNA ANNELER GÜNÜ KUTLAMASI YAPILDI

“ANNELER GÜNÜ” münasabetiyle, Zile Kaymakamlığımız ve Zile Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğimizle birlikte İlçemiz Merkez ve köylerimizde bulunan Şehit Anneleri, Şehit Eşleri ve Gazi Eşleri onuruna Dericioğlu Restaurant’ta kahvaltılı program düzenlendi. Anneler günü münasebetiyle düzenlenen kahvaltılı programa Sayın Kaymakamımız Adnan TEZCAN, Eşi Tuğba IŞILDAK TEZCAN, Zile Cumhuriyet Başsavcımız Abdusselam ESEN, Ağır Ceza Reisimiz Halil ODABAŞ, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Erhan ARSALAN ve Eşi, İlçe Emniyet Müdürü Fatih ÖCAL ve Eşi, İlçe Yazı İşleri Müdürü Şadiye ERKOL, İlçe Müftü Vekili Ahmet DOĞRU ve Eşi, İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Ali YÜNİPEK ve Eşi, Zile Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Gazi Himmet ATAKOL ve Eşide programa katıldı.

Zile Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Gazi Himmet ATAKOL’un açılış konuşmasında sonra, Sayın Kaymakamımız Adnan TEZCAN’ın Eşi Tuğba IŞILDAK TEZCAN Hanımefendi Anneler Günü münasebetiyle düzenlenen programda yapmış olduğu konuşmasında; Şehit Anneleri, Şehit Eşleri ve Gazi Eşleri’nin ANNELER GÜNÜ’nü kutladı. Programa katkılarından dolayı Zile Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Himmet ATAKOL’a teşekkür etti.

Kaymakamımız Adnan TEZCAN "Anneler Günü" münasebetiyle Şehit Anneleri, Şehit Eşleri ve Gazi Eşleri onuruna düzenlenen kahvaltılı programda yapmış olduğu konuşmasında;"Şehit ve Gazi ailelerimizin çocuklarından, anne babalarına kadar her daim yanlarındayız. Vatanı uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz bizim değerlerimiz ve vatanı vatan yapan ölümsüz sembollerimizdir. Bu kutsal vatan topraklarını bizlere armağan eden, milletimizin varlığının, birliğinin ve beraberliğinin ölümsüz sembolleri aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum. Dünyanın en kutsal varlıkları olan annelerin; ANNELER GÜNÜNÜ kutladığımız bu günde güzel ülkemin varlığını borçlu olduğu Aziz Şehitlerimizin onurlu ve kahraman annelerinin ANNELER GÜNÜ kutlu olsun” dedi.

Programa katılan Şehit Anneleri, Şehit Eşleri ve Gazi Eşlerine “ANNELER GÜNÜ” anısına Kaymakam Adnan TEZCAN, Eşi Tuğba IŞILDAK TEZCAN ve protokol tarafından hediyeler takdim edildi.

Anneler Günü münasebetiyle hazırlanan Anneler günü programı protokol ve Şehit Ailelerimiz tarafından Şehitlik ziyaret edildi. Şehitlikte Kuran-ı Kerim okundu ve akabinde İlçe Müftü Vekilimiz Ahmet DOĞRU tarafından dua edildi. Şehitlik ziyaretine müteakiben Şehit Anneleri, Şehit Eşleri ve Gazi Eşleri onuruna düzenlenen Anneler Günü kutlama pgramı sona erdi.

Hiç yorum yok: