16 May 2018

ZİLE’DE 1.ZİLE ENGELLİLER OLİMPİYATI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Zile Engellilere Meslek Kazandırma ve Dayanışma Derneğimiz tarafından Organize edilen 11 Mayıs 2018 Cuma günü Zile Hasan Sevinç Kapalı Spor Salonunda Saat:16:00’da, Zile Kaymakamlığımız, Zile Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı, SARMETSAN’ın destekleri ile Zile 1.Engelli Olimpiyatı yapıldı.Zile 1.Engelil Olimpiyatlarına Sayın Kaymakamımız Adnan TEZCAN ve Eşi Tuğba IŞILDAK TEZCAN Hanımefendi, İlçe Jandarma Komutanı Erhan ARSLAN, İlçe Emniyet Müdürü Fatih ÖCAL, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat KÜÇÜKALİ, İlçe Müftüsü İdris ÖZARSLAN, Zile Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şükrü SARGIN, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, okul müdürleri, basın mensupları, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Engellilerin sosyal yaşama aktif katılımlarını teşvik etmek, fiziksel becerilerini geliştirmeleri ve öz güvenlerini artırmak için Zile Kaymakamlığımız, Zile Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı, SARMETSAN’ın destekleri ile gerçekleştirilen Zile 1.Engelli Olimpiyatına 75 engelli gencimizin katıldı. Zile 1.Engelli Olimpiyat oyunları İstiklal Marşımızın okunması ve akabinde olimpiyat meşalesinin yakılması ile başladı. Daha sonra her engelli olimpiyatlarında yapılan 7 tane Olimpiyat topu atışı yapıldı.Zile 1.Engelliler Olimpiyatının düzenlenmesine şirket olarak destek veren SARMETSAN Sahibi Ceylan CANDAN’a, Zile Engellilere Meslek Kazandırma ve Dayanışma Derneği Başkanımız Halil İÇCAN tarafından teşekkür plaketi takdim edildi. Protokolün konuşmaları ve tören sonu madalya töreninin akabinde, Zile 1.Engelliler Olimpiyatı geçiş töreni ile sona erdi.

Zile 1.Engelliler Olimpiyatında 50, 100 metre manuel ve akülü sandalyede ile yapılan yarışmalar, penaltı atışı, basketbol topu fırlatma, yumurta taşıma gibi çeşitli sportif etkinlikler ile 1. Zile Engelli Olimpiyatı gerçekleştirilmiş oldu.

Zile Hasan Sevinç Kapalı Spor Salonunda düzenlenen kapanış töreninde bir konuşma yapan Sayın Kaymakamımız Adnan TEZCAN; Eğitim, öğretim hizmetleri kapsamında birçok etkinlik gerçekleştirdiklerini ve 1. Zile Engelliler Olimpiyatı Engelliler Spor Oyunları'nın bu etkinlikler içerisinde en anlamlılarından birisi olduğunu belirtti. Etkinliği anlamlı kılan unsurun 'özel öğrenciler' olduğu değerlendirmesinde bulunan Kaymakam TEZCAN, 'Özel çocuklarımız için ne yapsak azdır. Sizlerin aileleriniz ile birlikte sosyal yaşam içerisinde her geçen gün daha aktif bir şekilde katılmanız için devletimizin, hükümetimizin bütün ilgili kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının yoğun çabaları var. Bu çaba ve çalışmalar inşallah artarak devam edecektir. Az önce siz değerli özel öğrencilerimizi sportif etkinlikler yaparken, sizlerin mutluluğunu ve azminize tüm katılımcılar ortak oldu ve 1.Zile Engelliler Olimpiyatını ilçemizde gerçekleştirmenin mutluluğunu hep birlikte yaşadık.

Bu organizasyona destek veren, maddi ve manevi katkı sunan bütün kurumlarımıza, Zile Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığımıza, Zile SARMETSAN Şirket yetkililerine, Zile Engellilere Meslek Kazandırma ve Dayanışma Dernek Başkanımız Halil İÇCAN’a teşekkür ediyorum. Zile Engelliler 1.Olimpiyatına katılan bütün özel çocuklarımızı, kardeşlerimizi, öğrencilerimizi, ailelerini ve öğretmenlerini kutluyorum. İnşallah özel çocuklarımız için çalışmalarımız artarak devam edecek. Birlikte mutlu, birlikte güçlü olduğumuzu belirtiyor, hepinize saygılar sunuyorum' şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından müsabakalarda derece elde eden öğrencilere Sayın Kaymakamımız Adnan TEZCAN, Eşi Tuğba TEZCAN Hanımefendi ve protokol tarafından madalyaları takdim edildi.

Hiç yorum yok: