10 May 2018

ŞEHİTLERİ ANMA GECESİ

Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğimiz ile Zile Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan Şehitleri Anma Gecesi programı Zile Saray Sinemasında Sayın Kaymakamımız Adnan TEZCAN ve Eşi Tuğba TEZCAN Hanımefendinin katılımı ile gerçekleştirildi. Şehitleri Anma Gecesi programına Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekilimiz Mahmut ÖZDEMİR, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Hülya ÖZDEMİR, Zile Belediye Başkanı Lütfi VİDİNEL, İlçe Jandarma Komutanımız Yüzbaşı Erhan ARSLAN, İlçe Emniyet Müdürümüz Fatih ÖCAL, İlçe Müftümüz İdris ÖZARSLAN, İlçe Sağlık Müdürümüz Abdullah TOSUN, Kamu kurum ve kuruluşlarımızı temsilen daire amirlerimiz, Siyasi parti ve sivil toplum örgüt temsilcileri, Şehit yakınlarımız, Gazilerimiz, Zile Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Gazi Himmet ATAKOL, Zile Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve Zileli vatandaşlarımızın yoğun katılımı ile Şehitleri Anma Gecesi programı gerçekleştirildi.

Zile Saray Sinemasında gerçekleştirilen Şehitleri Anma Gecesi Programı, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Kuran-ı Kerim Tilaveti ve Hatim Duasına müteakiben, Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğümüz öğrencileri tarafından “Bu toprağı vatanlaştıranlar” sunusu ve şiir dinletisi gerçekleştirildi.

Zile Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğimiz tarafından Şehit Annelerimize, Babalarımıza, yakınlarına, Gazilerimize ve Şehit Aileleri derneğimize göstermiş oldukları desteklerinden dolayı Sayın Kaymakamımız Adnan TEZCAN'ın Eşi Tuğba TEZCAN Hanımefendiye Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanımız Gazi Himmet ATAKOL tarafından plaket takdiminde bulunuldu. Plaket takdimi sonrası yapmış olduğu teşekkür konuşmasında Tuğba TEZCAN Hanımefendi; "Hayatımda almış olduğum en anlamlı ve özel bu plaket takdiminden dolayı tüm Şehit Anne ve Babalarımızın ellerinden öpüyorum. Şehit Annelerimiz, Babalarımız, yakınları ve gazilerimizi bizler her zaman ailemizin birer parçası olarak görüyoruz. Sizlere ne yapsak azdır, Şehit Annelerimizin, Babalarımızın, şehit yakınlarımızın ve gazilerimizin sizlerin hakkını ödeyemeyiz. İnşallah en yakın zamanda Anneler günü münasabetiyle yapacağımız kahvaltılı programda birlikte bir araya geleceğiz. Şehit Aileleri Derneğimize şahsıma takdim ettikleri bu anlamlı plaket dolaysıyla tekrar teşekkür ediyorum" dedi.

Zile Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Güney Doğu Gazisi Himmet ATAKOL’un günün anlam ve önemine dair yapmış olduğu konuşmasına müteakiben Zileli Şehitlerimizin Aileleriyle gerçekleşen röportaj videosu izlenirken Şehitleri Anma Gecesinde duygu dolu anlar yaşandı.

Sayın Kaymakamımız Adnan TEZCAN Şehitleri Anma Gecesi Programında yapmış olduğu konuşmasında; “ “Bugün hür ve bağımsız bu topraklarda yaşıyorsak; bu coğrafyada dosta güven, düşmana korku salıyorsak; şu göklerde bayrağımız dalgalanıyorsa, bu kutsal vatan toprağı için, gözünü kırpmadan Şehit olan bu vatan, uğrunda ölenler sayesinde vatandır; her karışı kutsaldır, her karışı kanla yıkanmıştır. ‘Vatan mevzu bahisse, gerisi teferruattır...” dedi. Kaymakam TEZCAN, şehit ailelerine sizler bizlere şehitlerimizin emanetisiniz. O nedenle sizlerin yüreğini hoş tutmak isteriz. Çünkü siz canınızı, en kıymetli varlığınızı bu vatan uğruna verdiniz.Biz bunu hiçbir bedelle ödeyemeyeceğimizin bilincindeyiz. Ama belki sizleri bir nebze olsun gözetebilir; ufacık da olsa bir fayda sağlayabilirsek, kendimizi bahtiyar hissedeceğiz, bizler sizleri her zaman ailemizin bir parçası olarak görüyoruz. Her zaman bizler Şehit Annelerimizin, Babalarımızın, şehit yakınlarımızın, gazilerimizin hizmetindeyiz. Şehit ve gazilerimizin hiçbir değerle ölçülemeyecek fedakârlıkları, milletimizin güzel vatanımızda tarih boyunca özgür yaşamasını sağlamıştır. Bu vatan için canlarını seve seve veren şehitlerimiz, emsalsiz özverileriyle milletimizin değerlerinin ne kadar sağlam ve güçlü olduğunu tarih boyunca kanıtlamışlardır.Milletimiz mukaddes vatanımızın korunması için canlarını ortaya koyan aziz şehitlerini ve gazilerini hiçbir zaman unutmayacak, onların emanetine kararlılıkla sahip çıkacaktır. Birlik ve beraberliğimiz ile bu ruhu koruduğumuz sürece inanmalıyız ki, yarınlarımız daha güzel ve daha parlak olacaktır.Tüm kahraman şehitlerimizi ve aramızdan ayrılan gazilerimizi Şehitlerimizi Anma Gecesi programı münasebetiyle tekrar rahmet ve minnetle anıyor, şehitlerimizin yakınları ile Gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Şehitlerimizi Anma Gecesi programını hazırlayan Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerimizi, öğretmenlerini, idarecilerimizi ve Zile Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğimiz Başkanı Gazi Himmet ATAKOL’u tebrik ediyorum” dedi.

Sayın Kaymakamımız Adnan TEZCAN, Eşi Tuğba TEZCAN Hanımefendi ve Şehit Ailelerimizin yakınları ile birlikte onur kütüğüne Şehit künyelerinin çakılmasına müteakiben Şehit Ailelerimize ve yakınlarına hediye takdimi ile Şehitlerimizi Anma gecesi programı sona erdi.

Hiç yorum yok: