21 May 2018

Kaymakam Adnan TEZCAN Sel ve Dolu'dan Etkilenen Boldacı, Güblüce ve Üçkaya Köylerimizi Ziyaret Etti


20 Mayıs 2018 Cumartesi günü yağan yoğun yağışlardan ve doludan etkilenen İlçemize bağlı Boldacı, Güblüce ve Üçkaya köyündeki vatandaşlarımızı Sayın Kaymakamımız Adnan TEZCAN ve beraberindeki heyet ziyaret ederek incelemelerde bulundu.


İlçemiz Boldacı, Güblüce ve Üçkaya köylerimizde yoğun yağışlar neticesinde; Boldacı köyümüzde birkaç hane selden etkilenmiş olup, ayrıca 2 adet büyükbaş hayvan selden sularına kapılmış, köy içi yolları yoğun yağış ve selden etkilenmiştir. Ayrcı tarım arazileride yağan yoğun yağmur ve dolu sonucu tarım arazilerinde etkilenmiştir. Güblüce ve Üçkaya köylerimizde de yoğun yağan yağmur ve oluşan dolu sonucu tarım arazilerimiz zarar görmüş ve köy içi yollarımız etkilenmiştir.

Kaymakam TEZCAN; İlçemiz Boldacı, Güblüce ve Üçkaya köylerimizde selden ve doludan etkilenen vatandaşlarımızı, İlçe Jandarma Komutanımız Yüzbaşı Erhan ARSLAN, İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Ali YÜNİPEK, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Arif AKYÖRÜK, İlçe Özel İdare Müdürü Kadir ŞENGÜL ve ilgili heyetle birlikte ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Kaymakam TEZCAN; Sel felaketinden, yağan yoğun yağışlar sonucu oluşan doludan etkilenen Boldacı, Güblüce ve Üçkaya köylerimizdeki vatandaşlarımızı ziyaretinde yapmış olduğu açıklamada; "Yoğun yağışlar sonucu oluşan sel'den dolayı can kaybının olmaması bizleri sevindirmiştir.Vatandaşlarımızın mağduriyetinin giderilmesi için gerekli çalışmalar başlatılmıştır. İlçe Özel İdare Müdürlüğümüz ekipleri sel'den etkilenen köy içi yollarımızın bakım ve onarımlarını yaparak, ulaşım normal halinde devam etmektedir. Boldacı, Güblüce ve Üçkaya’lı vatandaşlarımıza tekrar geçmiş olsun, inşallah böyle sel ve dolu felaketleri bir daha yaşanmaz" dedi.

Hiç yorum yok: