10 May 2018

IĞDIR KÖYÜ ORTAOKULU TÜBİTAK 4006 BİLİM FUARI SERGİSİ KAYMAKAM TEZCAN TARAFINDAN AÇILDI


Kaymakamımız Adnan TEZCAN, Eşi Tuğba TEZCAN İlçemize bağlı Iğdır köyünde bulunan Iğdır Ortaokulunun hazırlamış olduğu TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları kapsamında serginin açılışını düzenlenen törenle ile gerçekleştirdi.

Daha sonra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından yürütülen Kırsal Bilinç, Güvenli Gelecek projesi kapsamında gerçekleştirilen Resim, Şiir ve Kompozisyon yarışmasına ait eserlerin sergisi gezildi. Yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Proje kapsamında; İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü personeli Ziraat Mühendisi Hüseyin ÖZGAN tarafından “Çevre ve Tarımsal Kirlilik “ konularında bilgi verildi. Atiye Bekir Dinçerler Anaokulu Müdürü Ekrem SAKIN tarafından “Aile içi iletişim ve Değerler Eğitimi” konularında seminer verildi. Yöresel kıyafetlerle organik ürünler pazarı kurularak ürün satışı yapıldı. Program sonunda Öğrencilere 112 Acil Servis İstasyonu tarafından uygulamalı ilk yardım eğitimi verildi. Eğitim; 112 Acil Servis Biriminin işleyişi, öğrencilere 112 Acil Hattını arama ve adres bildirme, servisi gereksiz yere meşgul etmeme ve hastaya müdahale işlemleri anlatıldı.

Iğdır Ortaokulunda düzenlenen düzenlen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı sergisine Kaymakam Adnan TEZCAN, Eşi Tuğba TEZCAN, İlçe Jandarma Komutanımız Yüzbaşı Erhan ARSLAN, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Fatih İPEK, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz Fethi SAYIŞ, İdris KAPKARA, Halk Eğitim Merkezi Müdürümüz İbrahim ÜÇKÖYLÜOĞLU, Iğdır Köyü Muhtarı Murat KARA, Okul İdarecileri, Öğretmenler, Öğrenciler ve çok sayıda Iğdır köyünde yaşayan vatandaşlarımız katıldı.

Iğdır köyü Ortaokulu TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı sergisinin sergilendiği stantları gezen ve öğrencilerle sohbet eden Kaymakamımız Adnan TEZCAN; "Bugün bu güzel etkinlik için Iğdır Ortaokulundayız bu güzel serginin oluşmasından dolayı başta okul idarecilerimize, öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Hiç yorum yok: