24 Nis 2018

Zile'de, 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı törenleri.. " Nice Bayramlara.."


Zile'de, 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı törenleri..

" Nice Bayramlara.."

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 98. yıl dönümü, İlçemizde düzenlenen tören ve etkinlikler ile kutlandı. Kutlama töreni, 23 Nisan 2018 Pazartesi günü saat 09.30'da Atatürk Anıtı önüne İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin sunulması, Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ile tüm aziz şehitlerimiz adına yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı programı çelenk töreninin ardından saat 10.00'da Hasan Sevinç Kapalı Spor salonunda gerçekleştirilen tören ile devam etti. Törene; Sayın Kaymakamımız Adnan TEZCAN ve Eşi Tuğba IŞILDAK TEZCAN Hanımefendi, Zile Belediye Başkanı Lütfi VİDİNEL, İçe Jandarma Komutanı Erhan ARSLAN, İlçe Emniyet Müdürü Fatih ÖCAL, İlçe Milli Eğitim Milli Eğitim Müdürü Murat KÜÇÜKALİ, İlçe Müftüsü İdris ÖZARSLAN, siyasi parti başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, okul müdürleri, basın mensupları, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan Hasan Sevinç Kapalı Spor salonundaki törende İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat KÜÇÜKALİ günün anlam ve önemini belirten konuşmasına müteakiben, Atiye Bekir Dinçerler Anaokulu öğrencilerinin müzikli gösterisi Şiirler, Atiye Bekir Dinçerler İlkokulu öğrencilerinin Halk Oyunları gösterisi, Atatürk İlkokulu öğrencilerinin Kısa Orta Oyunu, Alparslan Ortaokulu öğrencilerinin Halk Müziği Dinletisi, Şiir Yazma ve Kompozisyon Yarışmasında dereceye giren eserlerin okunması,Okullar arası Yıldızlar Güreş Turnuvasında Türkiye Şampiyonu olan Fevzi Çakmak Ortaokulu öğrencisi Murat DOĞAN ve yarışmada birinci olan öğrencilerin ödül töreninin ardından Fevzi Çakmak Ortaokulu öğrencilerinin Halk Oyunları gösterisi ile sona erdi.

Hiç yorum yok: