16 Nis 2018

SELAMET KÖYÜMÜZDE OKURYAZARLIK SEFERBERLİĞİ KURSUNU BAŞARI İLE BİTİREN KURSİYERLERE BELGELERİ TÖRENLE VERİLDİ


Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirilen "Okuryazarlık Seferberliği" kapsamında eğitimlerini başarı ile tamamlayan ve belge almaya hak kazanan İlçemize bağlı Selamet köyündeki kursiyerlerimize belgeleri Sayın Valimiz Dr. Ömer TORAMAN, Kaymakamımız Adnan TEZCAN, Eşi Tuğba TEZCAN ve protokolün katılımı ile birlikte belgeleri törenle verildi.

İlçemize bağlı Selamet köyümüzde Okuryazarlık seferberliği kapsamında 07/03/2018 tarihinden eğitimlerine başlayan 21 kursiyerimiz eğitim almış olup, eğitimlerini başarı ile tamamlayarak okuma yazmaya geçen 14 kursiyerimize belgeleri törenle verildi.

Selamet köyümüzdeki Okuryazarlık kursunu başarı ile bitiren kursiyerlere belge verme töreninde bir konuşma yapan Sayın Valimiz Dr. Ömer TORAMAN yapmış olduğu konuşmasında; “Okuryazarlık kurslarımızın açılmasıyla, hedefimiz ilimizde okuma yazma oranını en üst düzeye çıkartmak. Amacımız okuma yazma bilmeyen vatandaşımız kalmasın. Selamet köyümüzdeki artık ablalarımızın yüzü gülüyor. Yeni bir şeyler öğrenmenin aşkıyla, şevkiyle derslere giriyorlar. Bütün vatandaşlarımızın okuma yazma öğrenmesi arzusundayız" dedi.

Selamet köyümüzdeki Okuryazarlık belge verme törenine Sayın Valimiz Dr. Ömer TORAMAN’a, Kaymakamımız Adnan TEZCAN, Eşi Tuğba TEZCAN, Tokat İl Jandarma Alay Komutanımız Albay Hidayet ARIKAN, Tokat İl Milli Eğitim Müdürü Levent YAZICI, Tokat İl Özel İdare Genel Sekreteri Recep GÖKÇE, İlçe Müftümüz İdris ÖZARSLAN, İlçe Jandarma Komutanımız Yüzbaşı Erhan ARSLAN, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murat KÜÇÜKALİ, İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürümüz İbrahim ÜÇKÖYLÜOĞLU, Zile İlçe Özel İdare Müdürü Kadir ŞENGÜL, Zile Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Gazi Himmet ATAKOL, Kursu başarı ile bitiren kursiyerler, yakınları ve Selamet köyü halkının katılımı ile Okuryazarlık belge töreni gerçekleştirildi.

1 yorum:

Adsız dedi ki...

okuma yazma seferberliği güzelde yaşlı insanlara kep giydirip dalga gecer gibi veya basına ilgililer şirin göstermek için yaşlı insanlar neden alet ediliyor