22 Mar 2018

Zile'nin Işıkları Kapatıldı, Afrin Zaferi Meşalelerle Kutlandı

(İHA) – Zile'de Fen lisesi öğrencileri Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Afrin'de gerçekleştirilen Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit olan askerleri anmak ve zaferi kutlamak için meşalelerle yürüyüş yaptı.

Zile Fenlisesi Edebiyat ,Öğretmeni Rüstem Coşkun'un organize ettiği yürüyüş Zile Emniyet Müdürlüğü önünden başlayarak, hükümet konağı önüne kadar meşalelerle devam etti. Afrin zaferi için düzenlenen etkinliğe mehteran ekibi renk kattı. İlçenin ışıklarının kapatıldığı yürüyüşte öğrenciler meşalelerle ilçeyi aydınlatırken oluşan görsel şölen havadan görüntülendi.
Yürüyüşün ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu. Edebiyat Öğretmeni Coşkun, "Tarihin her döneminde olduğu gibi Türk'ün ve insanlığın düşmanları yarında olacaktır. Bu düşmanlar istedikleri silahları üretsinler, dünyanın en güçlü ordularına sahip olsunlar hiçbir şey değişmeyecek ve tarih dün olduğu gibi bugünde yarında; acz içinde kıvrana kıvrana şehadete susamış bir Türk'ten daha müthiş bir silahın keşfedilemeyeceğini yazmak zorunda kalacaktır" dedi.

Öğrencilerin yaptığı hatimlerin duaların edilmesiyle yürüyüş sona erdi. Yapılan etkinliğe Zile İlçe Kaymakamı Adnan Tezcan, Belediye Başkanı Lütfi Vidinel, Şehit ve Gaziler Derneği Başkanı Himmet Atakol, kurum amirleri, şehit ve gazi yakınları katıldı. - TOKAT

Haber Yayın Tarihi : 20.3.2018 09:56:00 İHA

Hiç yorum yok: