6 Mar 2018

Kaymakam TEZCAN; Zile Anadolu İmam-Hatip Lisesi Öğrencilerince Afrin ve Tüm Şehitlerimiz İçin Düzenlenen Hatim Duası Programına KatıldıZile Kız Anadolu İmam-Hatip Lisesi Öğrencilerimiz Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit olan askerlerimiz ve Tüm Şehitlerimiz için daha önce okunan 23 hatim’in için hatim duası yapıldı.

Düzenlenen programa Sayın Kaymakamımız Adnan TEZCAN, Eşi Tuğba TEZCAN Hanımefendi, İlçe Jandarma Komutanımız Yüzbaşı Erhan ARSLAN, İlçe Emniyet Müdürümüz Fatih ÖCAL, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murat KÜÇÜKALİ, Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Gazi Himmet ATAKOL, Şehit Ailelerimiz, Öğretmen ve öğrencilerimizin katılımı ile yapıldı. Program sonrası helva ikramında bulunuldu.

Kaymakam TEZCAN;"Bugün bildiğiniz üzere Zeytin Dalı Operasyonu’ndaki Mehmetçiklerimize hayır dualarımızı gönderdik.

Onların yanındayız, onlarla birlikteyiz. Bütün gönlümüz onlarla birlikte.Vatan bizim için kutsaldır. Tıpkı bir ana gibi bir baba gibidir. Vatanımız kolay alınmadı. Dün Mehmetçiğimiz bu mücadeleyi Çanakkale'de, Dumlupınar'da, Sakarya'da, Hakkari'de, Şırnak'ta, El Bab'da sürdürürken, bugün bu mücadelesini Afrin'de sürdürüyor.

Askerimiz bu mücadelesini verirken kimsenin toprağına göz dikmeden mazlumların ve mağdurların vatanlarında rahat yaşasınlar diye bir kardeşine elini uzatıyor. Çünkü Türkiye Milyonlarca mazlum mağdur için bir umuttur. Türkiye komşusu din kardeşi zalimin zulmü altında ezilirken ülkemiz bu zulme sessiz kalamazdı. Gün birlik olma günüdür.

Gün kenetleme günüdür. Gün vatanına bayrağına sahip çıkma günüdür. Afrin'de şehit düşen askerlerimize Allah'tan rahmet aile ve yakınlarına sabırlar versin.

Allah gazilerimize de acil şifalar eylesin. Afrin ve tüm şehitlerimiz için düzenlendiğiniz program dolaysıyla tüm okul idaresini, öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum" dedi.

Program sonunda Şehitlerimiz hatırasına Okul bahçesine protokol tarafından çam fidanı dikimi yapıldı.

Hiç yorum yok: