21 Şub 2018

Kaymakam TEZCAN’dan Müjde: Zile’ye Emniyet Müdürlüğü Binası Yapılacak

Zile Kaymakamı Adnan TEZCAN; “İlçemizde yeni yapılacak İlçe Emniyet Müdürlüğü binası ile yapımları devam eden Zile Hükümet Konağı binası ve İlçe Jandarma Komutanlığı hizmet binaları hakkında bilgi verdi.
Kaymakam TEZCAN; “İlçemiz Ata Caddesi üzerinde yeni yapılacak İlçe Emniyet Müdürlüğü binasının yatırım programına girdiğini ve Nisan ayı içerisinde ihalesinin yapılacağı müjdesini verdi. Yapılacak yeni İlçe Emniyet Müdürlüğü binasının kullanım alanı olarak şimdiki mevcut binanın iki katı olacağını, bodrum katı ile birlikte 4 (dört) kat olup yaklaşık 2.500 metrekare alanda hizmet vereceğini söyledi.

Ayrıca 2017 yılının Mayıs ayında başlanılan “Selçuklu” mimarisinde yapımı devam eden Zile Hükümet Konağının bu yıl sonunda biteceğini, bodrum kat ile birlikte 5 (beş) kat olarak toplam 7.500 metrekare kullanım alanında hizmet vereceğini, İlçemizdeki bazı kurumların bir arada yeni Hükümet Konağımızda halkımıza hizmet vereceklerini söyledi.

Kaymakam TEZCAN; “Jandarma binasının % 95'inin bittiğini, bodrum katı ile birlikte 3 (üç) kat olacağı toplam 2.200 metrekare kullanım alanında hizmet vereceğini söyledi. Jandarma binamızın 10 gün içerisinde geçici kabulünün olacağını, tahminen 1 ay içinde hizmet vereceğini” belirtti.

Zile Kaymakamı Adnan TEZCAN; “Zile ilçemize yeni yapılacak İlçe Emniyet Müdürlüğü binamızın yatırım programına alınmasında, İlçe Jandarma Komutanlığı hizmet binamızın ve Zile Hükümet Konağı binamızın yapımında, Zileli Hemşerilerimize bu güzel yatırımları kazandıran ve büyük katkıları bulunan, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman SOYLU’ya, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif ÇETİN’e, Emniyet Genel Müdürümüz Selami ALTINOK’a, Tokat Valimiz Sayın Dr. Ömer TORAMAN’a, Tokat Milletvekillerimiz Av.Zeyid ASLAN, Av.Yusuf BEYAZIT, Prof.Dr. Celil GÖÇER, Prof.Dr. Coşkun ÇAKIR ve Zileli Hemşerimiz İstanbul Milletvekilimiz Sayın Harun KARACA’ya, tüm Zileli Hemşerilerim adına çok teşekkür ediyorum,” dedi.

Hiç yorum yok: