24 Şub 2018

Kaymakam TEZCAN Başkanlığında Okur yazarlık Seferberliği Toplantısı Yapıldı

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ve eşi Emine ERDOĞAN Hanımefendi´nin başlattığı ´Okuryazarlık Seferberliği´ için 81 ilde çalışmalar başladı.

Seferberlik kapsamında Sayın Kaymakamımız Adnan TEZCAN Başkanlığında kurum daire amirleri, muhtarlar ve imamlar ile toplantı düzenlendi.

Zile Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıya Kaymakamımız Adnan TEZCAN ve Eşi Tuğba Işıldak TEZCAN Hanımefendi, Belediye Başkanı Lütfi VİDİNEL, Jandarma Komutanı Erhan ARSLAN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat KÜÇÜKALİ, İlçe Müftüsü İdris ÖZARSLAN, muhtarlar ve imamlar katıldı. Toplantıda muhtarlar ve imamlara seferberlik hakkında ve yapılacak çalışmalar hakkında bilgiler verildi.

Kaymakamımız Adnan TEZCAN "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ile eşi Emine ERDOĞAN hanımefendinin talimatları doğrultusunda ve Milli Eğitim Bakanlığının genelgesi kapsamında Okuryazarlık seferberliği başlatıldı. Bu önemli seferberlik için muhtar ve imamlarımıza önemli görevler düşüyor. Mahalle ve köylerimizde bulunan okuma yazma bilmeyen vatandaşımızı bu seferberliğe dahil etmemiz gerekiyor" dedi.

Belediye Başkanı Lütfi VİDİNEL “İlçemizdeki okuma yazma bilmeyen vatandaşlarımızın tespiti ve onları okuryazar yapmak adına Zile Belediyesi olarak üzerimize düşen vazifeyi yapacağız.” dedi.

İlçemizde yaklaşık 1990 kişinin okuma ve yazma bilmediğini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat KÜÇÜKALİ, "Bu toplantıya muhtarlarımızı, kasaba ve köy imamlarımızı davet ettik. Onlara seferberlik hakkında gerekli bilgi paylaşımını yaptık. Seferberliğin tüm toplumu kapsayacak şekilde yürütülmesi konusunda bilgilendirmelerde bulunduk. İlçemizde yaklaşık 1990 okuma ve yazma bilmeyen vatandaşlarımız var. Bizim buradaki amacımız bu vatandaşlarımızın tamamına ulaşıp, onları okuryazar yapmaktır" dedi.

Hiç yorum yok: