12 Şub 2018

Biz Engelliler Engel Tanımıyoruz Afrin’deki Mehmetçiklerimizle Bir ve Beraberiz

 
4 Aralık 2017 günü açılışı yapılan Zile Kaymakamlığımız uhdesinde çalışmalarına başlayan Zile Engellilere Meslek Kazandırma Dayanışma Derneğimiz tarafından "Biz Engelliler Engel Tanımıyoruz Afrindeki Mehmetçiklerimizle Bir ve Beraberiz" diyerek Mehmetçiğe destek ve moral amacıyla Zile Engelliler Derneğimizin önünde etkinlik düzenlendi. 
Etkinliğe Sayın Kaymakamımız Adnan TEZCAN, Kamu Kurum ve Kuruluşlarımızın temsilcileri, siyasi partilerimizin ve sivil toplum kuruluşlarımızın temsilcileri ile Özel Öğrencilerimiz ve yakınlarının katılımıyla gerçekleşti.

Zile Engelliler Dernek Başkanı Halil İÇCAN, "Elimiz yoksa bacağımızla, bacağımız yoksa kolumuzla Mehmetçiğin yanındayız, Ülkemiz Afrin operasyonuna başladı. Zile Engeliler Derneğimiz olarak Askerlerimize başarı, ailelerine ise dua ediyoruz. Engelli yurttaş olarak Mehmetçiği destekliyoruz. Bu vatan için elimiz yoksa bacağımızla, bacağımız yoksa kolumuzla hizmete hazırız.Biz engelli yurttaş olarak daima ülkemizin yanındayız. 
Yapılan hainlikleri kınıyoruz. İnşallah Mehmetçik en kısa sürede vatanına ve ailesine kavuşur” ifadelerini kullandı. İlçe Jandarma Komutanımız Yüzbaşı Erhan ARSLAN, İlçe Belediye Başkanı Lütfi VİDİNEL’in konuşmalarından sonra, Afrin için Mehmetçiklerimizle Bir ve Beraberiz etkinliğinde bir konuşma yapan Kaymakamımız Adnan TEZCAN; ülke sınırlarında güven ve istikrarın sağlanması için başlatılan Zeytin Dalı Harekatı’nın 7’den 70’e destek gördüğünü ve bugün Zile Engeliler Derneğimizce hazırlanan bu etkinlik dolaysıyla Özel İnsanlarımıza bu duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyorum.
Eğer sınırlarımıza yakın bir yerde düşmanlar gelip yerleşecekse biz onları da oradan temizlemek, kendi vatanımızın güvenliğini de sağlamak zorundayız. Şu andaki yürüttüğümüz harekatın adı da “Zeytin Dalı Harekatı.” Zeytin dalı barışın simgesidir. Biz aslında savaş istemiyoruz, bizi orada tehdit eden unsurları kaldırmak istiyoruz. 
Biz ülke olarak birlik, beraberlik içinde büyüğümüzle, küçüğümüzle, kadınımızla, erkeğimizle bugün bu yapılan harekatın arkasında duruyor, onları destekliyoruz.
Zile Engeliler Derneğimizin yaptığı bu güzel etkinlikte bunun bir parçası. Dua edelim askerimiz gittiği gibi sağ salim geri dönüp gelsin, bu harekatı başarıyla tamamlamış olsunlar” diye konuştu.

Hiç yorum yok: