14 Oca 2018

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Zile'ye Geldiğini Duyan Stadyuma Koştu


Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İlçelerine Geldiğini Duyan Stadyuma Koştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Tokat’tan Yozgat’a helikopterle geçerken olumsuz hava şartları nedeni ile Tokat’ın Zile ilçesine iniş yapması sevinçle karşılandı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Tokat'tan Yozgat'a helikopterle geçerken olumsuz hava şartları nedeni ile Tokat'ın Zile ilçesine iniş yapması sevinçle karşılandı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tokat'ta vatandaşlara hitap ederek partisinin 6. Olağan Kongresine katıldıktan sonra Gaziosmanpaşa Stadyumundan helikopterle Yozgat'a hareket etti. Olumsuz hava şartları nedeni ile ani bir kararla Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın helikopteri Yozgat'a sınır konumda olan Tokat'ın Zile ilçesi stadyumuna iniş yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan dinlenmek için Stadyumun yanındaki Gençlik Merkezine geçti. Belediye hoparlöründen "Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan program dışı ilçemize uğramıştır" şeklinde anons yapıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Zile ilçesine geldiğini duyan vatandaşlar ise stadyum önüne akın etti. Bu arada Tokat Valisi Ömer Toraman, AK Parti Tokat Milletvekilleri ve bürokratlarda Zile ilçesine kısa sürede geçiş yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan bir süre gençlik merkezinde kaldıktan sonra karayolu ile Yozgat'a hareket etti.

"Adeta başımıza devlet kuşu kondu"

Zile Belediye Başkanı Lütfi Vidinel, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Zile'ye gelmesini değerlendirerek, "Cumhurbaşkanımıza sorunlarımızı, taleplerimizi ilettik. Bize müthiş bir şans oldu. Adeta başımıza devlet kuşu kondu. Ayrıca biz belediye hoparlöründen Cumhurbaşkanımızın Zile ilçesine iniş yaptığını anons yaptık. Binlerce insan o anda duyan herkes stadyuma koştu. Bize Tokat'ta idik ilk defa 25 dakikada ilçemize Cumhurbaşkanımızı karşılamaya geldik" dedi. Zileli vatandaşlar ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ilçeye gelmesinin sevinçle karşıladıklarını dile getirdi. - TOKAT

Olumsuz hava şartları nedeni ile helikopteri Tokat'ın Zile ilçesine acil iniş yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, karayolu ile Yozgat'a hareket etti.

Kaynak: Dunya.com

1 yorum:

Adsız dedi ki...

Gözlemci
Bu Haberle İLgili Bazı detaylar Paylaşayım sizlere,
Saat 3 Civarında Pazar günü Tokattaki Mitingden Sonra cumhurbaşkanının konvoyu Hava muhalefeti nedeniyle Zile Stadyumuna aniden iner cumhurbaşkanının gelişiyle Zilede bir telaş başlar, çünkü görevliler yoktur,cumhurbaşkanı Zile Stadyum Tesislerinde Hava Muhalefeti geçinceye kadar hem dinlenecek hemde ilkindi namazı kılacaktır,tesisin kapısı kilitlidir açamazlar,görevli yoktur çünkü,korumalar bir şekilde kapıyı açarlar, Cumhurbaşkanı tuvalete girmek ister,girdiğine pişman olur,çünkü tuvaletler çok pistir ,namaz kılmak için tesisteki en uygun yer tesis müdürünün odasıdır orada namazını bir şekilde kılar fakat müdür odasında bulunması gereken Atatürk resmi Türk Bayrağı Asılı değildir,yalnız asılı olarak müdürün arkasındaki duvarda 2006 yılına ait takvim vardır,cumhurbaşkanı ilgililere " Ankaradan kucakla para yolluyoruz tesislerimize siz böylemi görev yapıyorsunuz böylemi yönetiyorsunuz tesisleri" diye kızar.