12 Oca 2018

Beşir Derneği Zile Şubesinden Suriyeli ihtiyaç sahiplerine destek..


Beşir Derneği Zile Şubesinden Suriyeli ihtiyaç sahiplerine destek..
"Mağdur ve mazlum insanların acısını hissederek fedakarca çalışan Beşir Derneği Zile şubesi başkan ve yöneticilerine, yardımsever halkımıza teşekkür ederim. Allah (C.C.) Razı Olsun."

Tokat'ın Zile ilçesinden Hatay'ın Reyhanlı ilçesine Suriyeli mülteciler için 1 tır un yardımı gönderdi.

Zile Beşir Derneği tarafından sınırdaki mülteci kamplarına ekmek yapılması amacıyla 1 tır un yardımı toplandı. Un yardımı Zile Belediye Başkanı Lütfi Vidinel, Beşir Derneği 5'inci Bölge Başkanı Fatih Yıldız, Zile Beşir Derneği Temsilcisi Fatih Çimen ve Hayırsever Derneği üyelerin katılımı ile düzenlenen törenle yola çıkarıldı.

Başkan Vidinel, Suriye'de yaşayan insanların açlık ve sefalet içerisinde olduğunu ifade ederek,"Bu gerçeği gören Beşir Derneğimiz ülkemizin tamamında güzel bir organizasyonla mağdur, mazlum imdat diyen insanlara yardım elini uzatıyor. İlçemizde halkımız bu çalışmalara destek veriyor. Bu güzel oluşumu ortaya koyan Beşir Derneği ve halkımıza teşekkür ediyorum." dedi.

Zile Beşir Derneği Temsilcisi Fatih Çimen ise 300 çuval un yardımının yola çıkarıldığını belirterek, "Oradaki Müslüman din kardeşlerimize göndererek bu imanın sorumluluğunu yerine getirmiş olduk" diye konuştu.

Okunan dualarla tır Hatay'a gönderildi.

Haber Yayın Tarihi : 12.1.2018 16:13:00 İHA

Hiç yorum yok: