16 Kas 2017

Öğrenci-Kitap-Yazar Buluşması


İlçemiz Kaymakamı Adnan TEZCAN, İlçemize bağlı köylerde eğitim gören 500 öğrenciyi, Tokat Cumhuriyet Meydanında 101 yazarın, 85 yayınevi ve 1 milyondan fazla kitabın bulunduğu fuarda kitaplar ve yazarları ile buluşturdu.
Kaymakamımız, ziyarette bulunan her öğrenciye 1 kitap hediye etti. Öğrenciler kendilerine böyle bir imkanı sunduklarından dolayı Kaymakamımız Adnan TEZCAN’a çok teşekkür ettiler. Öğrencilerimiz fuarda hem istedikleri kitaplara ulaşmanın hem de kitapların yazarları ile birebir sohbet edip yazarlara kitaplarını imzalatmanın mutluluğunu yaşadılar.

İlçemiz Kaymakamı Adnan TEZCAN; okumanın beşikte başlayıp, mezarda biten uzun bir yolculuk olduğunu, Okulla beraber biten okumaların yarıda kaldığını. Genellikle iş sonrası veya evde televizyon karşısında amaçsızca, kanal kanal dolaşarak boşa geçirilen zamanların, kitap okuyarak geçirilebilecek en verimli zamanlar olduğunu ve bu zamanlarını, kitap okuyarak değerlendiren kişilerin, edindikleri bilgi ve kültür sonucunda toplum içinde etkin bir kişiliğe sahip olurlar.
Bu amaçla çocuklarımızı Tokat’ımız için büyük bir fırsat olan kitap fuarı ile buluşturduk dedi.

Hiç yorum yok: