14 Tem 2017

Zile’de 15 Temmuz ve Tüm Şehitlerimiz İçin Kur’an-ı Kerim Okutuldu ve Hatim Duası Yapıldı

Zile Ulu Camii’de 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan güvenlik güçleri ve vatandaşlar ve tüm Şehitlerimiz için Kuran-ı Kerim Okutuldu ve daha önce Şehitlerimiz için okutulan hatimlerin Duası yapıldı.

Zile Ulu Camii’de okutulan Kuran-ı Kerim ve Hatim Duasına, Sayın Kaymakamımız Adnan TEZCAN, Zile Belediye Başkanımız Lütfi VİDİNEL, Kamu Kurum ve kuruluşlarımızın Müdürleri, Sivil toplum kuruluşları, Şehit Yakınları, Gazilerimiz ve halkımızın yoğun katılımı ile Şehitlerimiz Ruhuna Kuran-ı Kerim okundu ve hatim duası yapıldı. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı kapsamında Cuma Namazı Cami çıkışında Zile Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Teşkilatı tarafından vatandaşlarımıza Helva ikramında bulunuldu.

Cami çıkışı bir konuşma yapan Kaymakamımız Adnan TEZCAN; Cuma namazından önce 15 Temmuz şehitlerinin ruhuna Kur'an-ı Kerim okuduklarını ve hatim duasını yaptıklarını söyledi. Bugün tüm Türkiye'de milletçe 15 Temmuz demokrasi şehitlerini rahmetle, saygıyla, şükranla andıklarını kaydeden Kaymakam TEZCAN; "Ruhları şad olsun, mekanları cennet olsun. 
Bizler milletçe hep birlikte bu inanç ve imanda geleceğe doğru kararlı yürürken, bayrağımız gönderde dalgalanır, ezan-ı Muhammedi semalarda çınlarken bu şehitleri ve 15 Temmuz'u hiç unutmayacağız. Her 15 Temmuz'u anarken onlara milletçe bir kez daha dualarımızı şükranlarımızı, Fatihalarımızı sunacağız. Bu vesile ile 15 Temmuz'da şehit olan 249 Şehidimizi ve Tüm Şehitlerimizi minnet ve şükran ile anıyorum. Bugün huzur, birlik ve beraberlik içinde vatandaşlarımıza hizmet edebiliyorsak bu aziz şehitlerimiz sayesindedir. Bizler onları her daim millet ve şükranla anacağız" dedi.

Hiç yorum yok: