17 Tem 2017

Tokat Valiliğimiz Tarafından Şehit Aileleri ve Gaziler Onuruna Yemek Programı Düzenlendi


Tokat Valiliğimiz tarafından Şehit Ailelerimiz, Gazilerimiz onuruna yemek programı tertip edildi.
Tokat Valiliğimiz tarafından, Şehit aileleri ve Gaziler onuruna İl Emniyet Müdürlüğümüz Uzunburun tesislerinde verilen yemek programına, Sayın Kaymakamımız Adnan TEZCAN, Eşi Tuğba IŞILDAK TEZCAN Hanımefendi, Zile Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Himmet ATAKOL, Şehit Ailelerimiz, Gazilerimiz ve yakınlarının katıldı.

Tokat’ta ’15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi Milli Birlik Günü’ programları kapsamında Tokat Valiliği tarafından, şehit aileleri ve gaziler onuruna verilen yemek programı, Kur’anı Kerim tilaveti ve okunan dua ile başladı. Ardından konuşma yapan Tokat Valimiz Dr. Ömer TORAMAN, 15 Temmuz, 2016 yılın da teşebbüs edilen darbenin, millet tarafından bertaraf edildiğini ifade ederek,"Tarihimiz boyunca bir çok düşmanla karşı karşıya geldik, savaştık ama onlarla cephelerde hudutlarda savaştık. 
Yaklaşık 30, 40 yıldır da maalesef bu cennet vatanın şehirlerin de, köylerin de, meraların da, kahraman askerlerimiz ve polislerimiz içimizdeki hainlerle mücadele etmeye bu uğurda şehit olmaya gazi olmaya devam ediyor. İşte bu şehitler halkasının şehitler zincirinin son zincirinin son halkasını da geçen yıl 15 temmuz’da yine içimizdeki hainlere karşı onları bertaraf etmek için silahsız ve savunmasız bir şekilde karşı duran 15 Temmuz şehitlerimiz ve gazilerimiz katıldı" dedi.

Hiç yorum yok: