14 Tem 2017

15 Temmuz Konulu Kaymakam TEZCAN Tarafından Konferans Verildi ve Gençler Arası Basketbol Müsabakası Yapıldı


15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü kapsamında 12 Temmuz Çarşamba günü Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğümüz tarafından Saat:17:00’de Zile Hasan SEVİNÇ Kapalı Spor Salonunda “15 Temmuz” Konulu Sayın Kaymakamımız Adnan TEZCAN tarafından Konferans verildi. Konferansa müteakip Cumhurbaşkanlığımız tarafından hazırlanan 15 Temmuz konulu Sinevizyon Gösterimi yapıldı.
Sinevizyon gösterimine müteakip Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Gençlik Merkezleri Arası Kültür ve Sanat güzel şiir okuma yarışmalarında Türkiye Şampiyonu olan Zile Dinçeler 75.Yıl Anadolu Lisesi öğrencimiz Talha Alperen BOZAK’ın Ey Vatan Şiirihi, 15 Temmuz Şehidimiz Ömer Halis DEMİR anısına yazılan 30 Kuş Şiirini ve Arif Nihat Asyanın yazmış olduğu Dua Şiirini okudu. Saat:18:00’de 15 Temmuz Anısına Gençler Arası Basketbol Müsabakası yapıldı.
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Zile Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğümüzdeki etkinliğe Sayın Kaymakamımız Adnan TEZCAN, Eşi Tuğba IŞILDAK TEZCAN Hanımefendi, Zile Belediye Başkanımız Lütfi VİDİNEL, Zile Cumhuriyet Başsavcımız Abdusselam ESEN, Zile Adliyemizde görevli Hakim ve Savcılarımız, İlçe protokolümüz, halkımızın ve gençlerin yoğun katılımı ile gerçekleşti.
Program Saygı duruşu ve İstiklal Marşını müteakiben, Zile Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürümüz Adnan BAYRAKTAR’ın Açılış konuşması ile başladı. Zile Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanımız Himmet ATAKOL’un 15 Temmuz konulu konuşmasından sonra Zile Belediye Başkanımız Lütfi VİDİNEL’in 15 Temmuz Konulu konuşmaları ve müteakiben, Sayın Kaymakamımız Adnan TEZCAN’ın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü konulu konferans verdi. 15 Temmuz Konferanss konuşmalarından sonra Cumhurbaşkanlığımız tarafından hazırlanan 15 Temmuz konulu Sinevizyon gösterisi sunumu yapıldı.
Daha sonra Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Gençlik Merkezleri Arası Kültür ve Sanat güzel şiir okuma yarışmalarında Türkiye Şampiyonu olan Zile Dinçeler 75.Yıl Anadolu Lisesi öğrencimiz Talha Alperen BOZAK’ın Ey Vatan Şiirinini okudu.
Daha sonra 15 Temmuz Fetullahçı Terör Öğrügtü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında darbe yanlısı Tuğgeneral Semih TERZİ ve bir grup askerin Ankara'daki Özel Kuvvetler komutanlığı'nı basarak ele geçirmek istemesi üzerine darbeci komutanı vurarak tarihe geçen Şehit Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halis DEMİR anısına yazılan 30 Kuş Şiiri konferansa katılan halkımız tarafından büyük ilgi gördü ve duygu dolu anlar yaşandı. Arif Nihat ASYA'nın yazmış olduğu Dua şiiri dinletisinden sonra, 15 Temmuz Anısına Gençler Arası Basketbol Müsabakası yapıldı. Basketbol Müsabakası sonrası oyuncularla birlikte protokolünde katılımı ile hatıra fotografı çekilmiştir.
15 Temmuz Şehitler Anısına Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğümüz hizmet binasında açılan Sayın Kaymakamımız Adnan TEZCAN, Eşi Tuğba IŞILDAK TEZCAN ve Protokolümüzün katılımı ile açılan Resim Sergisi gezildi. Program Resim sergisinin ardından halkımızın ve gençlerimizin yoğun katılımı ile sona erdi.

Hiç yorum yok: