14 Tem 2017

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Kapsamında Şehit Mezarlarımızı Ziyaret ve Ulu Camii'deki Mevlit-i Şerif Programı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü kapsamında Sayın Kaymakamımız Adnan TEZCAN ve İlçe protokolünün katılımı ile 11 Temmuz Salı Günü Saat:11:00’de Zile Asri Mezarlıktaki Şehitliğimiz ziyaret edildi akabinde Yıldıztepe Köyümüzdeki 15 Temmuz Şehidimiz Hüseyin KISA ve diğer Yıldıztepe köyü kabristanlığında bulunan Şehitlerimizin kabirleri ziyaret edilerek dualar okundu. 
Zile Şehitliği ve Yıldıztepe köyümüzdeki Şehitlerimizin Mezarlarına yapılan ziyaretten sonra Zile Ulu Cami’de Öğle Namazını Müteakip Şehitlerimizin Ruhuna Kuran-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif Okundu. Camii çıkışında halkımıza ayran ve pide ikramı yapıldı.

Kaymakamımız Sayın Adnan TEZCAN; Zile Şehitliğimizdeki Şehit Mezarlarımızı ve 15 Temmuz Şehidimiz Hüseyin KISA'nın kabrinde yapmış olduğu konuşmasında; “15 Temmuz'un birinci yılında milletçe kararlılığımız, imanımız duruşumuz nettir. Devletiyle, milletiyle bölünmez bir bütün olarak inşallah geleceğe her geçen gün daha güçlenerek kararlılıkla, milletçe birlik ve beraberlik içinde inşallah yol almak ve erişmektir. 15 Temmuz Şehidimiz Hüseyin KISA kardeşimize ve tüm Şehitlerimize rabbim merhametiyle muamele eylesin, mekanlarını cennet eylesin.
15 Temmuz akşamı hain FETÖ tarafından yapılan bu hain darbe kalkışmasını şiddetle kınıyorum. Darbe akşamı kahramanca direnen bütün şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum, bütün gazilerimize sağlık sıhhat diliyorum. 
O gün bu millete, bu milletin istiklalini devam etmesine öncülük eden, liderlik eden Sayın Cumhurbaşkanımıza, mecliste kahramanca direnen bütün milletvekillerimize, hükümetimize, şerefli Türk ordusuna, polis teşkilatına ve kahramanca sokağa çıkıp direnen bütün Türk halkına şükranlarımı ifade ediyorum.” dedi.

Hiç yorum yok: