2 Haz 2017

Zile Fevzi Çakmak Ortaokulu Avrupa'nın En İyisi Oldu


2017 yılı Avrupa eTwinning Ödülleri Yarışmasına bu yıl da katılan Zile Fevzi Çakmak Ortaokulu, ikinci kez Avrupa birincisi oldu.
"Kültürlerarası Anlayış İçin Mevlana" kategorisinde Avrupa’nın en iyisi olan Zileli Öğrenciler, Avrupa genelinde 590 okulu geçerek büyük bir başarıya imza attı.
2015-2016 eğitim-öğretim Yılından itibaren yürütülen ’LSVC-Learning by Sharing in Virtual Cafes’ isimli ’eTwinning Projesi’ ve sonrasında düzenlenen ’Avrupa eTwinning Ödülleri Yarışması’ kıta genelinde birçok okulu bir araya getiriyor.
Bu yıl Avrupa genelinde 42 ülkeden okulların yarıştığı eTwinning Ödüllerinde toplamda 2 bin 644 okul, Avrupa Kalite Etiketi alma başarısı gösterdi. Aralarında Zile Fevzi Çakmak Ortaokulu’nun da olduğu bu okullardan 591’i Avrupa eTwinning Ödülleri yarışması için uygun görüldü.
Yarışma sonrasında Zile Fevzi Çakmak Ortaokulu 2015 yılında ülkeye getirdiği Avrupa Büyük Ödülünü 2017 yılında ikinci kez alarak, bu ödülü Türkiye’de iki kez alan ilk ve tek okul olarak tarihe geçti.
Zile Fevzi Çakmak Ortaokulu Müdürü Şamil Akıncı, okullarından eğitim gören 42 öğrencinin katılımlarıyla gerçekleştirilen projede; Norv
eç, İspanya, Polonya ve Yunanistan’dan proje ortağı okullar tespit ettiklerini söyleyerek,"İngilizce öğretmenimiz Ünsal Saper’in koordinatörlüğünde bu 42 öğrencimiz ortağımız olan ülkelerdeki öğrencilerle projemizin sanal sınıfı olan Twinspace ‘de dersler gerçekleştirdi.
Öğrencilerimizin kendi kültürlerine yönelik bilgi düzeylerini geliştirmeyi ve diğer ülkelere ve kültürlere yönelik farkındalığını arttırma, bilişim becerilerini geliştirme ve İngilizceyi yaşayarak öğrenme fırsatı sunan bu projemiz Avrupa Büyük Ödülü’ne layık görüldü. Öğretmenimizin ve öğrencilerimizin bu başarıda emeği çok büyük" dedi.

Hiç yorum yok: