27 Haz 2017

TOKAT VALİLİĞİ’NDE GÖREV DEĞİŞİMİ

ÖMER TORAMAM KİMDİR?


Tokat Valisi Cevdet Can Merkez Valisi oldu.

Antalya Muratpaşa Kaymakamı iken, 21.05.2014 tarihinde Tokat Valisi olarak atanan ve o tarihten beri ilimizde görev yapmakta olan Cevdet Can, Bakanlar Kurulu tarafından bu gece yayınlanan Valiler Kararnamesi ile Merkez Valiliği’ne atandı.
İlimize atandığı günden itibaren çeşitli projelerle ismi gündeme gelen Vali Can, esprili kişiliği ve özellikle Zile’ye olan ilgisiyle tanınıyordu.
15 Temmuz darbe girişimi sonrası hakkında basında çıkan ve çocuklarının isminin Fethullah ve Gülen oluşuyla ilgili haberlerle de gündeme gelen Vali Can, çıkan haberleri yalanlamıştı.

VALİ CAN’DAN BOŞALAN KOLTUĞA ÖMER TORAMAN OTURUYOR

Tokat Valisi Cevdet Can’ın Merkez Valisi olarak atanmasının ardından aynı kararname ile Tokat Valiliği’ne İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdür Vekili Ömer TORAMAN atandı.

ÖMER TORAMAM KİMDİR?
Tokat’ın yeni valisi Ömer Toraman 1967 yılında Erzurum’un Tortum ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini memleketinde tamamlayan Vali Toraman, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesinden 1988 yılında mezun oldu. İlk olarak memleketi olan Erzurum’da Kaymakam adayı olarak 1994 yılında görev yaptı. Sırasıyla Kastamonu Küre Kaymakamlığı, Diyarbakır Eğil Kaymakamlığı, Çorum Kargı Kaymakamlığı, Ankara Nallıhan Kaymakamlığı, Elazığ Vali Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2011 yılından itibaren ise Hukuk Müşavirliği, Kaçakçılık İstihbarat Harekat ve Bilgi Toplama Dairesi Başkanlığı (KİHBİ), Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı ve son olarak İller İdaresi Genel Müdür Vekili olarak üst düzey görevlerde bulunan Vali Ömer Toraman son kararname ile Tokat Valiliğine atandı. Vali Ömer Toraman’ın evli ve 3 çocuk babası olduğu öğrenildi.

Hiç yorum yok: