2 Haz 2017

ROBOT YARIŞMASINDA DÜNYA BİRİNCİSİ VE İKİNCİSİ OLAN ÖĞRENCİLER KAYMAKAMIMIZ ADNAN TEZCAN TARAFINDAN ÖDÜLLENDİRİLDİ


Zile Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü Robot Kulübü; 10-11-12 Mayıs 2017 KONYA 11. Uluslararası MEB Robot Yarışmasında Robotik Kol klasmanında Dünya 1. ve Dünya 2.liğini kazanan öğrencilerimizi ve öğretmenlerini Sayın Kaymakamımız Adnan TEZCAN makamında kabul ederek öğrencilerimize hediyeler takdim etti.
 Milli Eğitim Bakanlığımızın şimdiye kadar ülkemizde yapılan Robot müsabakaları içerisinde en kapsamlı yarışmasını Ahican Hoşgörü Kenti KONYA’da; Mevlana Temalı organizasyonuyla düzenlemiştir.
Yarışmalara yirmiye yakın ülkeden 3864 robot katılmıştır. Böylesine ciddi ve katılımcı sayısının yüksek olduğu bir organizasyonda Zile Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri, ENDÜSTRİYEL ROBOT KOL Kategorisinde Ahmet OLGUN isimli öğrencimiz Dünya 1.si ve Dünya 2.si olmuştur.
Dünya birincisi ve ikincisi olan öğrencilerimizin Kaymakamlık Makamındaki kabulüne Öğrencilerimizi yarışmalara hazırlayan Zile Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmeni Ali Rıza DOĞAN ve Duran EKİNCİ; Okul Müdürü İbrahim TOKUŞCU ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat KÜÇÜKALİ'de katıldı.

Kaymakamımız Adnan TEZCAN; “Robot yarışmasında İlçemizi en iyi şekilde temsil ederek Dünya birinciliği ve ikinciliğini kazanan öğrencilerimizi ve onları yarışmaya hazırlayan öğretmenlerini tebrik ederek, başarılarının devamını diledi”.

2 yorum:

Adsız dedi ki...

Mesleki hastalığa yakalanmış olmalıki, Yalakalık yaparcasına durmadan Kaymakamın ismini tekrarlayan haber kanalı olayın asıl kahramanı öğrencilerin ismini unutmuş

Adsız dedi ki...

Sayın Okuyucumuz Haberi okumadan ,anlamadan yorum yapmışsın,Öğrenci isimlerini ve aldıkları ödülleri görmüyormusun detaylandırılmış,teessuf ederiz....