4 Haz 2017

Geleneksel El Sanatları Yavaş Moda Günleri ve Türkü Bayramı etkinlikleriTokat Valiliği ve Tokat Belediyesi işbirliği ile Tokat'ta ilk kez düzenlen "Geleneksel El Sanatları Yavaş Moda Günleri ve Türkü Bayramı etkinlikleri" başladı.

3 gün boyunca çeşitli programlarla Tokat’ta coşku ve bayram havasında geçecek olan program kapsamında Geleneksel el sanatlarının yeraldığı alanın açılışı Turizm Bakan Yardımcısı Doçent Dr. Hüseyin Yayman, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Yusuf Büyük, Tokat Valimiz Cevdet CAN, Tokat Ak Parti Milletvekilleri Prof.Dr.Çoşkun ÇAKIR ve Av.Zeyyid ASLAN, Tokat Belediye Başkanı Av.Eyüp EROĞLU, Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Mustafa ŞAHİN ve Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı'nın katılımlarıyla gerçekleştirildi.
İlçemiz adına Zile Halk Eğitim Merkezimizin açmış olduğu standa yer alan el emeği göz nuru ürünlere protokolün ve Tokat halkının ilgisi oldukça fazla idi.
Zilemizi tanıtmak adına bizlere bu görevi layık gören ve bizleri destekleyen İlçe Kaymakamımız Adnan TEZCAN'a, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murat KÜÇÜKALİ'ye ve sergimizin hazırlanmasında emeklerini esirgemeyen mesai arkadaşlarıma teşekkür ederim.

1 yorum:

Ebru Bektasoglu dedi ki...

İhtiyacınız olan bir ürünü ya da kıyafeti sıfır almak yerine, 2. el olanını almanız hem size hem de topluma ve dünyaya katkı sağlar. 2. el ürün ve kıyafetlerin alınıp satılması tüketimi yavaşlatır, doğal kaynaklarımızın korunmasına yardımcı olur. 2. el yaşam tarzını destekliyor, ben de sizinle bir makale paylaşmak istiyorum izninizle: https://www.tarz2.com/kendimiz-Icin-toplumumuz-Icin-dunyamiz-Icin-2-el-yasam