1 May 2017

ZİLEDE SEVGİNİZ VE GÜLÜŞÜNÜZ DÜNYAYA BEDEL PROJESİ

Zile Kaymakamlığı tarafından "Sevginiz ve Gülüşünüz Dünyaya Bedel" projesi kapsamında down sendromlu ve otistik engelli öğrenciler ile kendilerine refakat edecek aile yakınları ile birlikte Kaymakamlığımızın organizasyonu ile İstanbul Gezisine gönderildi. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladığımız anlamlı bir günde Sayın Kaymakamımız Adnan TEZCAN ve Eşi Tuğba IŞILDAK TEZCAN Hanımefendinin katkıları ile İlçemizde ilk defa Down sendromlu öğrencilerimiz ile birlikte kutlanılan eğlence programında Down sendromlu öğrencilerimizin Gezi taleplerini değerlendiren Kaymakamımız Adnan TEZCAN 54 adet down sendromlu ve engelli öğrencilerimizi refakatçi yakınları ile birlikte 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayarımında İstanbul gezisi ile ödüllendirildiler.

İstanbul Gezisi öncesi Kaymakamlık önünde düzenlenen törende konuşan Sayın Kaymakamımız Adnan TEZCAN; “Bu özel insanların bir gülüşü dünyaya değer. Onların gülüşüne ve mutluluğuna bir nebze olsun katkıda bulunabilirsek ne mutlu bize. Tebdili mekanda huzur vardır anlayışıyla aileleriyle birlikte bu insanlarımızı mutlu etmek ve ne kadar değerli olduklarını onlara hissettirip farkındalık oluşturmak için böyle bir etkinlik gerçekleştirdik. İnşallah çok keyif alırlar ve kazasız belasız gider gelirler” dedi. Geziye engelli çocuklar ve ailelerinden oluşan 54 kişi katıldı.

Öte yandan geziye katılan engelli çocuklar Kaymakam Adnan TEZCAN'a sevgi gösterisinde bulundular. Kaymakam TEZCAN tablo karşısında gözyaşlarını tutamadı. İstanbul Gezisi uğurlama programına Sayın Kaymakamımız Adnan TEZCAN, Eşi Tuğba Işıldak TEZCAN Hanımefendi, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat KÜÇÜKALİ, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü idarecileri, Zile Engellilere Meslek Kazandırma ve Dayanışma Derneği üyeleri Ali PİLAVCIOĞLU ile çok sayıda veli ve vatandaş katıldı.

İstanbul Gezisi dönüşü Down sendromlu, engeli öğrenciler ve velileri Kaymakam Adnan TEZCAN’ı 27 Nisan 2017 Perşembe günü makamında ziyaret ederek kendilerine teşekkürlerini belirterek, hediye takdim ettiler.

Zile Engellilere Meslek Kazandırma Dayanışma Derneği Başkanı Ali PİLAVCIOĞLU “Down Sendromlu ve engelli öğrencilerimizi refakatçileri ile İstanbul Gezisine gönderen Kaymakamımız Adnan TEZCAN’a teşekkürlerini belirtti. Zile Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi Müdürü Hakan GÜÇLÜ ve İstanbul Gezisi organizasyonunda emeği geçen Engelli Halil İÇCAN, “Engelli ve down sendromlu öğrencilerimiz ile velileri adına, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı gibi anlamlı bir günde, “İstanbul Gezisi” ile bizlere bu imkanı sunduğu için Sayın Kaymakamımız Adnan TEZCAN’a çok teşekkür ederiz,” dediler.

Hiç yorum yok: