15 May 2017

ZİLEDE ŞEHİT ANNELERİ ONURUNA ANNELER GÜNÜ KUTLAMASI

“ANNELER GÜNÜ” münasabetiyle, Zile Kaymakamlığımız tarafından İlçemiz Merkez ve köylerimizde bulunan Şehit Anneleri, Şehit Eşleri ve Gazi Eşleri onuruna Dericioğlu Restaurant’ta kahvaltılı program düzenlendi. ANNELER GÜNÜ münasebetiyle düzenlenen kahvaltılı programa Sayın Kaymakamımız Adnan TEZCAN ve Eşi Tuğba IŞILDAK TEZCAN Hanımefendinin katıldığı program; Zile Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Himmet ATAKOL’un açılış konuşmasında sonra, Zile Belediye Başkanımız Lütfi VİDİNEL birer konuşma yaptılar. Kaymakamımız Adnan TEZCAN’ın Eşi Tuğba IŞILDAK TEZCAN Hanımefendi ANNELER GÜNÜ münasebetiyle düzenlenen programda yapmış olduğu konuşmasında; Şehit Anneleri, Şehit Eşleri ve Gazi Eşleri’nin ANNELER GÜNÜ’nü kutladı. Programa katkılarından dolayı Zile Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Himmet ATAKOL’a teşekkür etti.

Kaymakamımız Adnan TEZCAN "ANNELER GÜNÜ" münasebetiyle Şehit Anneleri, Şehit Eşleri ve Gazi Eşleri onuruna düzenlenen kahvaltılı programda yapmış olduğu konuşmasında;"Şehit ve Gazi ailelerimizin çocuklarından, anne babalarına kadar her daim yanlarındayız. Vatanı uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz bizim değerlerimiz ve vatanı vatan yapan ölümsüz sembollerimizdir. Bu kutsal vatan topraklarını bizlere armağan eden, milletimizin varlığının, birliğinin ve beraberliğinin ölümsüz sembolleri aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum. Dünyanın en kutsal varlıkları olan annelerin; ANNELER GÜNÜNÜ kutladığımız bu günde güzel ülkemin varlığını borçlu olduğu Aziz Şehitlerimizin onurlu ve kahraman annelerinin ANNELER GÜNÜ kutlu olsun” dedi.

ANNELER GÜNÜ münasebetiyle Şehit Anneleri, Şehit Eşleri, Gazi Eşleri ve yakınları adına düzenlenen Sabah kahvaltısındaki programa;
Kaymakamımız Adnan TEZCAN ve Eşi Tuğba IŞILDAK TEZCAN Hanımefendi,
Zile Belediye Başkanı Lütfi VİDİNEL, Eşi Hülya VİDİNEL,
İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Hüseyin DİREK,
İlçe Emniyet Müdürü Fatih ÖCAL ve Eşi,
İlçe Yazı İşleri Müdürü Şadiye ERKOL,
İlçe Müftü Vekili Ahmet DOĞRU,
İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Ali YÜNİPEK ve Eşi,
 Zile Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Himmet ATAKOL ve Eşide programa katıldı.

Programa katılan Şehit Anneleri, Şehit Eşleri ve Gazi Eşlerine “ANELER GÜNÜ” anısına Kaymakam Adnan TEZCAN ve Eşi Tuğba IŞILDAK TEZCAN Hanımefendi tarafından hediyeler takdim edildi.

Hiç yorum yok: