17 May 2017

ZİLEDE ENGELLİ ÇOCUKLAR AİLELERİYLE BİRLİKTE DOYASIYA EĞLENDİ

İlçemizde ilk defa İlçe Kaymakamımız Adnan TEZCAN tarafından Down sendromlu öğrencilerimiz ve engellilerimize eğlence programı düzenlenmişti. Eğlence programında öğrencilerimizin İstanbul Gezi taleplerini değerlendiren Zile Kaymakamımız Adnan TEZCAN; Kaymakamlığımız tarafından "Sevginiz ve Gülüşünüz Dünyalara Bedel" projesi kapsamında down sendromlu ve otistik engelli öğrenciler ile kendilerine refakat edecek aile yakınları ile birlikte Kaymakamlığımızın organizasyonu ile İstanbul Gezisine gönderilmişti.
Sayın Kaymakamımız Adnan TEZCAN ve Eşi Tuğba IŞILDAK TEZCAN Hanımefendi Zile Öğretmenevinde Trabzondan getirilen mahalli ses sanatçısı ve mizah sanatçısı tarafından özel öğrencilerimiz ve aileleriyle birlikte düzenlenen eğlence programında tekrar bir araya geldiler.Kaymakamımız Adnan TEZCAN programda yapmış olduğu konuşmasında; “Bu özel insanların bir gülüşü dünyaya değer. Onların gülüşüne ve mutluluğuna bir nebze olsun katkıda bulunabilirsek ne mutlu bize. 
Özel İnsanlarımızın değerli aileleri, çocuklarımız ve çalışan arkadaşlarımız hepinize hoş geldiniz katılımınızdan dolayı teşekkür ederim. Çocuklarımızla daha önce bildiğiniz gibi eğlence programı düzenledik ve akabinde Özel çocuklarımızı İstanbul Gezisine gönderdik ve bugün bu eğlence programında sizinle birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum. Hepinize iyi eğlenceler diliyorum”dedi. Protokol konuşmalarının bitirilmesiyle başlayan eğlence programında, pasta kesilmesinin ardından öğrenciler yöresel oyun havaları ile doyasıya eğlendi.
 Ayrıca programda bazı öğrenciler de kendi üslupları ile söyledikleri şarkı ve türkülerle programa renk kattılar.
Öğretmen Evi Konferans Salonunda düzenlenen Engelliler Haftası Programına Zile Kaymakamımız Adnan TEZAN ve Eşi Tuğba IŞILDAK TEZCAN Hanımefendi, İlçe Milli Müdürü Murat KÜÇÜKALİ, İlçe Milli Eğitim Şube müdürleri, Okul ve Kurum Müdürleri, Öğretmenler, Öğrenciler ve Aileleri katıldı.

Hiç yorum yok: