16 May 2017

Zile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Öğrenme Şenlikleri ve Türkiye birincilikleriMilli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğümüzün farklı öğrenim ve yaş seviyesindeki bireylerin istihdam edilebilirliklerini ve sosyo-kültürel gelişimlerini artırmak amacıyla başlattığı proje kapsamında İlçemizde Öğrenme şenlikleri kapsamandı Gençlik Spor ve İlçe Müdürlüğümüzde düzenlenen törenle Öğrenme Şenlikleri etkinliği Sayın Kaymakamımız Adnan TEZCAN’ın katılımı ile açıldı.

Öğrenme Şenlikleri etkinlikleri kapsamında yapılan törende bir konuşma yapan Sayın Kaymakamımız Adnan TEZCAN; “Öğrenme Şenlikleri ile öğrenmenin yararlarının topluma anlatılmasının yanı sıra kişilerin yaparak, yaşayarak öğrenebilecekleri faaliyetlere katılımlarının sağlanması suretiyle; öğrenmenin ne kadar ilgi çekici ve eğlenceli olduğunun gösterilmesi, öğrenmenin hayat boyu devam eden bir süreç olduğu konusunda kamuoyunda farkındalık yaratacak faaliyetlerden oluşturulması açısından Öğrenme Şenlikleri önemli bir etkinliktir. Öğrencilerimizin yapmış olduğu proje ve eserlerin sergilendiği etkinliğin düzenlenmesinde katkısı olan Öğretmen ve öğrencilerimize, Öğrenme Şenliklerimize katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Açılışa Kaymakamımız Adnan TEZCAN, 
Zile Belediye Başkanı Lütfi VİDİNEL, 
Gazi Osman Paşa Üniversitesi Dinçerler Turizm ve İşletmecilik Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof.Dr. Durali MENDİL, 
Zile Meslek Yüksek Oklu Müdürü Yrd.Doçent.Dr. M.Sait IŞILDAK, 
İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Hüseyin DİREK, 
İlçe Emniyet Müdürü Fatih ÖCAL, 
Ticaret Odası Başkanımız Sayın Şükrü SARGIN, 
Kamu kurum ve kuruluşlarımızı temsilen daire amirleri, okul müdürleri, öğretmen, öğrenciler ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.

Zile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Öğrenme Şenlikleri ve Türkiye birincilikleri olan, uluslararası robot yarışmalarında dereceye giren Zile Endüstri Meslek Lisesi TÜBİTAK destekli sergi görülmeye değer..
İdareci, öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyoruz..

Hiç yorum yok: