11 May 2017

ZİLE EĞİTİMCİ-YAZAR SAİT ÇAMLICA’DAN “GELECEĞİN GENÇLERİ NASIL YETİŞTİRİLMELİ” KONULU KONFERANS

Zile Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Sosyal ve Kültürel faaliyetler kapsamında ilçemiz Saray Sinemasında eğitimci ve yazar Sait ÇAMLICA’nın konuşmacı olarak katıldığı konferans düzenlendi. Konferansa İlçe Kaymakamı Sayın Adnan TEZCAN, Belediye Başkanı Lütfi VİDİNEL, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat KÜÇÜKALİ, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenci ve vatandaşlar katıldı.
Eğitimci-yazar Sait ÇAMLICA, çocukların eğitim ve yetiştirilmesinde yaşanan problemlere değinerek çözüm önerilerinde bulundu. Akıcı ve özgün üslubuyla, beden dilini de kullanarak dinleyicilerin ilgisini çekmeyi başaran ÇAMLICA, özellikle çocukların iyi bir şekilde yetiştirilmesi konusunda anne, baba ve eğitimcilerin sorumluluklarına dikkat çekti.

Konferans sonrası açıklama yapan Kaymakamımız Adnan TEZCAN, “Sait ÇAMLICA Hocamızın konferansı aile ve gençlere yönelik oldukça doyurucu bir konferans oldu. Bu tür organizasyonları; çocuklarımızın düzgün, dürüst ve ahlaklı yetiştirilmesi konusunda, ailelerimizin bilinçlendirilmesi açısından önemli buluyorum. Sayın hocamla 10 yıldır tanışıyoruz. Bugün konferansımıza katılımlarından dolayı Sayın Sait ÇAMLICA Hocamıza teşekkür ediyorum. 
Öğrencilerimize başarılar diliyorum, geçmiş Berat Kandilinizi ve yaklaşan Ramazan ayınızı şimdiden kutluyorum, bu güzel organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. 
Daha sonra günün anısına Halk Eğitim Müdürlüğümüz atölyelerinde Zile yöresine ait yöresel taşlardan yapılan hediyeyi Kaymakam TEZCAN Eğitimci-Yazar Sait ÇAMLICA’ya takdim etti.

Hiç yorum yok: