3 May 2017

Zile Eğitim İş Uyguluma Merkezi Öğrencilerini Kaymakamımız Adnan TEZCAN Ziyaret Etti

İlçe Kaymakamlığımız tarafından "Sevginiz ve Gülüşünüz Dünyaya Bedel" projesi kapsamında aileleri ile birlikte İstanbul gezisine gönderilen Eğitim İş Uygulama Merkezi öğrencileri gezi dönüşü İlçe Kaymakamı Adnan TEZCAN Bey, Eşi Tuğba Işıldak TEZCAN Hanımefendi, kurum amirleri ve eşleri tarafından ziyaret edildi.
Öğrencilere Kurum amirlerinin eşleri tarafından hazırlanan yiyecekler ikram edildi. Kaymakamımız Sayın Adnan TEZCAN ve Eşi Tuğba IŞILDAK TEZCAN Hanımefendi, çocukları sevindirmek için onlara çeşitli hediyeler verdi.
Kaymakam Adnan TEZCAN; “Sizleri mutlu kılmak bizim başlıca görevimizdir, sevginiz ve gülüşünüz dünyalara bedel. Düzenlediğimiz geziden çok keyif aldığınızı, çok eğlendiğinizi duyduk ve görüyoruz. Sizlerin mutluluğunuz bizim mutluluğumuzdur.
Zile’mizde yaşayan engelli bireyleri sosyal hayata adapte etmek, onların toplumla bütünleşmelerini sağlamak, sosyal devlet olmanın gereği ve o devletin gelişmişliğinin bir göstergesidir. Ayrıca engellilerin normal bir hayat sürmeleri ancak toplumsal duyarlılığın oluşturulmasıyla mümkündür. Bu anlamda, engelli vatandaşların her zaman yanında olmak onları mutlu etmek görevimizdir. Ülkemiz nüfusunun yaklaşık %12’sini oluşturan engelli bireylere yönelik şartlar ne olursa olsun eğitim, sağlık gibi diğer haklarının kolayca sağlanması ve engeller insanlarımızın topluma kazandırılması amacıyla son yıllarda devletimizce önemli hizmetler yürütülmektedir.
Hükümetimizin son yıllardaki politikaları çerçevesinde Bakanlığımızca yürütülen çalışmalar neticesinde engelli öğrencilerimizin eğitimi konusunda da önemli mesafeler alınmıştır. Engelli öğrencilerimize yönelik açılan okul ve sınıflar dışında, engelli öğrencilerimizin bireysel ve grup eğitimi adı altında özel rehabilitasyon merkezleri bünyesinde destek eğitiminden faydalanmaları durumunda giderleri Bakanlığımız bütçesinden karşılanmaktadır. Ayrıca Valiliğimizce okullarımız bünyesinde özel eğitim gerektiren öğrencilerin bireysel olarak özel eğitim okullarına ulaşımı ve öğle yemekleri devletçe karşılanmakta ve okul ortamından faydalanamayan süreğen hastalığı olanlara bireysel olarak evde eğitim ve evde bakım ücreti gibi hizmetler sunulmaktadır. Engelli çocuklarımıza ve ailelerine zor şartlar altında kutsal bir hizmet sunan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murat KÜÇÜKALİ’ye ve Okul müdürümüze teşekkür eder, bu alanda hizmet veren tüm çalışanlarımızın başarılarının devamını dilerim.” dedi.
İlçe Kaymakamı Adnan TEZCAN Bey, Eşi Tuğba Işıldak TEZCAN Hanımefendi, kurum amirleri ve eşlerinin katılımıyla gerçekleşen ziyaret şenlik havasında tamamlandı.

Hiç yorum yok: