29 May 2017

İLÇEMİZDE ÖĞRENME ŞENLİKLERİ YAPILDI


Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğümüzün farklı öğrenim ve yaş seviyesindeki bireylerin istihdam edilebilirliklerini ve sosyo-kültürel gelişimlerini artırmak amacıyla başlattığı proje kapsamında İlçemizde Öğrenme şenlikleri düzenlendi. Şenliklerin açılışı 15.05.2016 Pazartesi 10:30’da büyük bir coşkuyla yapıldı.

Bugünün anlamının bu şekilde yorumlanması ve bugünün bir milat olarak kabul edilmesi gerektiğini vurgulayan Kaymakamımız Sayın Adnan TEZCAN:

"Bizim öncelikle 2023 hedeflerini gerçekleştirmemiz ve dünyadaki birçok ülkeyle boy ölçüşebilmemiz, onların daha ilerisine geçebilmemiz için (okullu-okulsuz) her açıdan tam anlamıyla öğrenmemiz, kavramları yerine oturtmamız ve bugün öğrendiğimizi yarın geliştirmemiz gerektiğini ifade etti. İnşallah bugün bir milat olur ve her geçen gün öğrendiklerimizin üstüne yeni şeyler konur ve teknolojide, bilimde, sanatta sürekli ileriye gideriz, yaptığımız her şeyin değeri kat ve kat fazla olur. Dünyanın her yerinde geçerli yöntem olan herkesin bilmediği ilave bir şey biliyorsanız bunun değeri daha fazla. Onun için birazdan açılışını yapacağımız öğrenme şenliklerimiz bu tür farkındalığın oluşmasına vesile olacaktır." dedi.

Açılışa Kaymakamımız Adnan TEZCAN’ın yanısıra İlçe Jandarma Komutanımız Sayın Hüseyin DİREK, Belediye Başkanımız Sayın Lütfi VİDİNEL, Ticaret Odası Başkanımız Sayın Şükrü SARGIN, Üniversite Temsilcilerimizden Sayın Durali MENDİL, İsmail KÜÇÜKALİ, Sait IŞILDAK, İlçe Emniyet Müdürümüz Sayın Fatih ÖCAL diğer Daire Amirlerimiz, Şube Müdürlerimiz ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.

Şenliklerimiz açılışta olduğu gibi büyük bir coşkuyla halk oyunları gösterileri, semazen gösterisi ve müzik ziyafeti eşliğinde sonlandırıldı. Şenliklerimize katılan, katılamayan tüm vatandaşlarımıza, Şenliklerde stant açan tüm okul ve kurumlarımıza okullarımıza, diğer kurum ve kuruluşlarımıza teşekkürlerimizi sunarız.

Hiç yorum yok: