19 May 2017

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA VE GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI ZİLE’DE COŞKUYLA KUTLANDI

19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Zile’de coşkuyla kutlandı. Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde düzenlenen törenlerde ilçe protokolü de yerlerini aldılar. Zile Hükümet Konağı önünde Atatürk Anıtına Çelenk Sunma Töreni ile başladı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı İlçemizde 19 Mayıs 2017 Cuma Günü Saat;09;15’de Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğünün çelenginin sunulması, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasına müteakip Törenlere Zile Hasan Sevinç Kapalı Spor Salonunda Kutlama Programına geçildi. Kapalı Spor salonundaki Program İstiklal Marşının okunması, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Adnan BAYRAKTAR’ın açılış konuşması ile başladı. Zile Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Gençliğe hitabe oratoryosu, Gençlik Merkezi öğrencilerinin Güreş ve Jimnastik gösterileri büyük ilgi gördü. Gençlik ve Spor Bakanlığının düzenlendiği gençlik merkezleri arası “VATAN” temalı şiir okuma yarışmasında okuduğu “EY VATAN” şiiriyle Türkiye Şampiyonasında Türkiye Şampiyonu olan Zile 75.Yıl Anadolu Lisesi Öğrencisi Talha Alperen BOZAK şiiri büyük beğeni topladı. Zile Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin Halk Oyunları gösterisi, Gençlik Merkezi Taekwon-do gösterisi bayrama büyük bir renk kattı. Zile Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Ahilik Kuşak Bağlama Sanat Gösterisi, Gençlik Merkezi Müzik Ekibi Türk Halk Müziği sunumu, Kupa ve Madalya töreni ile halkımızın büyük bir katılımı ile Zile ilçemizde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı büyük bir coşku ile kutlandı.

Törenin son bölümünde yıl boyunca yapılan sportif etkinliklerde Türkiye Şampiyonluklarında ve muhtelif müsabakalarda dereceye giren sporculara ve takımlara Sayın Kaymakamımız Adnan TEZCAN ve protokol tarafından kupa ve ödülleri verildi.

Hiç yorum yok: