11 Nis 2017

Zile'de Türk Polis Teşkilatının 172. kuruluş yıldönümünü, kutluyoruz..


Kaymakamımız Adnan TEZCAN’ın “10 Nisan Polis Günü” Kutlama Mesajı.....
“Türk Polis Teşkilatı, 172 yıla dayanan geçmişiyle devletimizin en köklü kurumlarından biridir. Emniyet Teşkilatımız, kurulduğu günden bu yana elde ettiği bilgi ve deneyim birikimiyle hukuka ve yasalara bağlılıktan ayrılmadan, üstün bir görev anlayışıyla vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde yaşaması, can ve mal emniyetinin temini için mesai mefhumu gözetmeksizin fedakârca çalışmalarını sürdürmektedir.

Devlet-vatandaş diyalogunun önemli basamaklarından birini oluşturan Emniyet Teşkilatı, görevlerini gerçekleştirirken sergiledikleri tavır ve tutumlarla da Türk Halkının gönlünde önemli bir yer edinmiştir. Yaptığı işi bir meslek olarak görmenin ötesinde, Vatan sevgisiyle hareket ederek, tüm zorluklara göğüs geren Emniyet mensuplarımız, gelişen teknoloji sayesinde daha da hızlı bir şekilde sorunların çözümüne katkı sağlamaktadırlar.

Kamu düzeninin ve asayişin korunması, halkımızın huzur ve güvenliğini tehdit eden her türlü suçu önleyici tedbirlerin alınması, suçluların yakalanarak zamanında adalete teslim edilmesi için vatandaşlarımızla birlikte omuz omuza çalışan Emniyet görevlilerimiz insanlarımızın devlete olan itimadının güçlendirilmesinde de çok önemli bir rol oynamaktadır.

Bu vesileyle, görevleri başında şehit olan ve 15 Temmuz’daki demokrasi mücadelesinde canını feda eden kahraman polislerimize Yüce Allah’tan rahmet diliyorum.

Polis Teşkilatımızın, Polis Haftası'nı ve 10 Nisan Polis Günü'nü kutluyor, aramızdan ayrılan güvenlik mensuplarımıza Allah'tan rahmet, gazi olanlara ve görevleri başında olan personele sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum”dedi.

Hiç yorum yok: