24 Nis 2017

ZİLE 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI İLÇEMİZDE COŞKUYLA KUTLANDI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 97. yıl dönümü, İlçemizde düzenlenen tören ve etkinlikler ile kutlandı. Kutlama töreni, 23 Nisan 2017 Pazar günü saat 09.30'da Atatürk Anıtı önüne İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin sunulması, Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ile tüm aziz şehitlerimiz adına yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı programı çelenk töreninin ardından saat 10.00'da Hasan Sevinç Kapalı Spor salonunda gerçekleştirilen tören ile devam etti. Törene; Sayın Kaymakamımız Adnan TEZCAN ve Eşi Tuğba IŞILDAK TEZCAN Hanımefendi, Zile Belediye Başkanı Lütfi VİDİNEL, Zile Cumhuriyet Başsavcısı Abdusselam ESEN, İlçe Jandarma Komutanı Hüseyin Direk, İlçe Emniyet Müdürü Fatih Öcal, İlçe Milli Eğitim Milli Eğitim Müdürü Murat KÜÇÜKALİ, İlçe Müftüsü İdris ÖZARSLAN, siyasi parti başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, okul müdürleri, basın mensupları, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan Hasan Sevinç Kapalı Spor salonundaki törende İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat KÜÇÜKALİ günün anlam ve önemini belirten konuşmasında “ Tarih 23 Nisan 1920 Mustafa Kemal ve silah arkadaşları, büyük bir mücadelenin ardından hâkimiyetin kayıtsız şartsız milletin olduğunu tüm dünyaya duyurdular. Tarih 15 Temmuz 2016, milli birlik ve bütünlüğümüze kasteden, dışı bizden gibi görünen içimizdeki hainlerin kalkışması karşısında Türk Milleti, hâkimiyetin kayıtsız şartsız ve ilelebet milletin olduğunu destansı bir direnişle tüm dünyaya bir kez daha gösterdi. 15 Temmuz, 1920 deki ruhun ve imanın hiç kaybolmadığının ve hala dipdiri olduğunun ispatıdır” dedi.

Açılış Konuşmasının ardından Cumhuriyet Ortaokulu öğrencilerinin “Hoş Gelişler Ola” gösterisi, okul öğrencileri tarafından seslendirilen “TRT Çocuk okul şarkıları” dinletisi, şiirler, Anadolu Ateşi dans gösterisi, Artvin ve Bolu Yöresi Halk oyunu gösterileri ve Okul öğrencilerinden oluşan Türk Halk Müziği dinletisi ile devam etti.
Misafir ve öğrencilere İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün döner ve ayran ikramından sonra kutlama programı sona erdi.

Hiç yorum yok: