5 Nis 2017

TÜBİTAK 48. Zile Ortaöğretim Araştırma Projeleri Yarışması Bölge Sergisi Yapıldı.


2017 yılı TÜBİTAK 48. Ortaöğretim Araştırma Projeleri Yarışması Bölge Sergisine davet edilen projeler Samsun Bölge kurulu tarafından belirlendi. Karadeniz illerinden toplam 1435 proje başvurusu yapılmış olup değerlendirmeler sonucunda 100 proje bölge sergisine katılmaya hak kazanmıştır. Zile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz okullarından 3 proje bölge finaline katılmaya layık görüldü.

Bölge sergisi 27-29 Mart 2017 tarihleri arasında Ondokuzmayıs Üniversitesi Kurupelit Kampüsü Yaşar Doğu Spor Salonunda gerçekleştirilecek olup, derece alan ve Ankara’da gerçekleştirilecek final yarışmasına katılacak projeler bölge kurulu tarafından belirlenecek.
Proje ekiplerimize destek vermek ve onları motive etmek için Milli Eğitim Müdürümüzün Murat Küçükali, Şube Müdürlerimiz ve Okul Müdürlerimiz Samsun´da bilim fuarını ziyaret ettiler.

Bölge sergisine katılmaya hak kazanan İMKB Anadolu Lisesi, Fen Lisesi ve Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerimizin idareci, öğretmen ve öğrencilerini başarılarından dolayı tebrik eder, ekiplerimize bölge finalinde başarılar dileriz.

Hiç yorum yok: