24 Nis 2017

ZİLE İMAM HATİP OKULLARI KUTLU DOĞUM ETKİNLİĞİ


Kutlu Doğum Haftası kapsamında İlçemiz İmam Hatip Okullarının ortaklaşa düzenlediği Kutlu Doğum Proğramı Zile Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi salonunda düzenlendi. Düzenlenen programa Sayın Kaymakamımız Adnan TEZCAN, Eşi Tuğba IŞILDAK TEZCAN, Belediye Başkanı Lütfi VİDİNEL, İlçe protokolü, Okul Müdürleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

Saygı duruşu, İstiklal Marşına müteakip, Kuran-ı Kerim Tilaveti, Zile Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü Ümit KARSLI’nın açılış ve selamlama konuşmaları ile devam etti. 
Öğrencilerin koro halinde seslendirdiği ilahilerin ardından Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Kutlu Doğum Haftası için özel olarak hazırlanan görseller izlendi.
Kutlu doğum etkinliği programı içerisinde Şiir, İlahiler, Oratoryo ve Semazen gösterisi düzenlendi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen İlkokul, Ortaokul, Liselerarası "Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammet'e Mektup Yazma" yarışmasında dereceye giren öğrencilerimize ödülleri Sayın Kaymakamımız Adnan TEZCAN, İlçe Emniyet Müdürü Fatih ÖCAL ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat KÜÇÜKALİ, tarafından dereceye giren öğrencilere ödüllerini takdim ettiler. Kaymakamımız Adnan TEZCAN; “İlçemizdeki İmam-Hatip okulları tarafından ortaklaşa hazırlanan Kutlu Doğum programının düzenlenmesinde emeği geçen İmam Hatip Okullarımızın İdarecilerini ve öğrencilerini tebrik ediyorum. 
Bu yıl Diyanet İşleri Başkanlığımızın belirlediği “Hz. Peygamber ve Güven Toplumu” teması ile kutlanan Kutlu Doğum Haftası'nın; ülkemize, hayırlar getirmesini diliyor, tüm dünyada birlik, beraberlik, kardeşlik ve huzur ikliminin hakim olmasına vesile olmasını temenni ediyorum. Bu vesileyle siz değerli Öğretmenlerimizin, Öğrencilerimizin ve Zileli Hemşerilerimin Kutlu Doğum Haftasını tebrik ediyorum.” dedi.

Hiç yorum yok: