15 Mar 2017

ZİLE’DE 3.ETAP TOKİ KURA ÇEKİMİ YAPILDI. SONUÇLAR AŞŞAĞIDA YER ALMAKTADIR.


Zile Belediyesi ve Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) işbirliğinde yapılacak olan 3. Etap 389 konut için çekilen kurayla hak sahipleri belirlendi.
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından ilçemiz Bahçeli Evler Mahallesi Zile Caddesi üzerine yaptırılacak olan 11 blok 389 konutun kura çekimi yapıldı. Zile Saray Sinema salonunda gerçekleşen kura çekimine Belediye Başkanı Lütfi Vidinel, konut alacak hak sahipleri ve vatandaşlar katıldı.
Zile Noteri huzurunda yapılan kura çekimi öncesi konuşma yapan Zile Belediye Başkanı Lütfi Vidinel “ Bugün ilçemiz için tarihi bir gün, evsizlerin, kirada oturanların ev sahibi olacağı güzel bir gün. Bize bu güzel günü hazırlayan yurt genelinde evsizlere çağdaş, modern çok cüzi fiyatlarla ev hazırlayan Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım Bey’e çok teşekkür ediyorum. Ülkemizin her tarafında tüm şehirlerde TOKİ konutları yükselirken maalesef Zile’mizde TOKİ’ye yer önceki yerel yönetimler tarafından verilmemişti.
Evsizlerin ev sahibi olmalarına fırsat tanımadılar diyen Başkan Vidinel “Hükümetimiz Zile’yi önemsiyor. Zile’ye güzel binalar yapmak istiyor. Seçimler öncesi Allah’ın izniyle halkımızın teveccühüyle göreve geldiğimizde ilk yapacağımız işlerden birisi TOKİ konutlarını inşa etmek olmuştu. Bu sözü vermiştik, Allah’a şükür sizlerin desteğiyle göreve geldik ve bu gün ilçemizin en güzel yerinde1.TOKİ 2.TOKİ konutlarını başardık. Şimdi ise 3.TOKİ konutlarını inşa etmenin mutluluğunu yaşıyoruz” diye konuştu.
Konuşmadan sonra Noter huzurunda yapılan 389 konutluk Zile 3 Etap TOKİ konutları kura çekimi gerçekleşti.

Toki 2+1 Noter Sonuçları İçin Tıklayınız..😊

Toki 3+1 Noter Sonuçları İçin Tıklayınız..😊

Hiç yorum yok: