8 Mar 2017

Zile Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu 8 Mart Dünya Kadınlar Günü programı düzenlendi.


Zile Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığının finansörlüğü ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı Tokat Merkez Müdürlüğünün işbirliğinde yeni girişimcilere yönelik 2 gruptan oluşan “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” verilmiştir.
Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerini tamamlayan kadın girişimcilerimize sertifikaları Kadın Girişimciler Kurulumuzun düzenlemiş olduğu 8 Mart Dünya Kadınlar Günü programı çerçevesinde girişimcilerimize sertifikaları verildi.
Günün anlam ve önemi kapsamında konuşma yapan Zile Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi ve Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Ceylan Candan ile Tuğba Işıldak Tezcan konuşma yaptılar. Başkan Candan ve Işıldak Tezcan’ın konuşmalarında 8 Mart Dünya Kadınlar Günümüzü kutluyorum” Türkiye’de kadınların işgücüne katılımının istenilen düzeyde olmadığını hepimiz biliyoruz.
Bu tablo, çağdaş Türkiye’ye yakışan bir tablo değildir Özellikle en zayıf olduğumuz konuda, yani iş hayatı alanında, kadınlarımızın iş hayatına girmelerini kolaylaştıracak, destekleyecek, teşvik edecek, sistemler oluşturmak zorundayız ifadeleri ile Zile Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu olarak iş dünyasına girmenizde tüm bilgi ve manevi desteğimizle yanınızdayız. Dedi.

08.03.2017

Hiç yorum yok: