27 Mar 2017

ZİLE KAYMAKAMLIĞI'NDAN DOWN SENDROMLU ÇOCUKLARIMIZA FARKINDALIK ETKİNLİĞİ...


Dünya Down Sendromlular Farkındalık etkinlikleri kapsamında Zile Kaymakamlığı tarafından Öğretmenevinde program düzenlendi.

*İlçe Kaymakamımız Adnan TEZCAN ve eşi Tuğba Işıldak TEZCAN,
*İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat KÜÇÜKALİ,
*İlçe Sağlık Grup Başkanı Amine Hatun AĞIRMAN ,
*İlçe Müftüsü İdris ÖZARSLAN,
*Yazı İşleri Müdürü Şadiye ERKOL,
*Şube Müdürleri ALİ ÖZGAN ve İdris KAPKARA,
*Kültür Müdürü Necmettin ERYILMAZ,
*Eğitim İş Uygulama Merkezi ile Özel Rehabilitasyon merkezleri öğrencileri, öğrenci velileri ve öğretmenlerinin katılımlarıyla gerçekleştirilen yemek ve eğlence programında konuşan İlçe Kaymakamı Adnan TEZCAN “Bu etkinlikle, hayata bir nebze de olsa bu özel çocuklarımızın dünyasından bakabilmeyi, onların sevincine ve mutluluğuna ortak olmayı ve onları hayatın içine daha fazla katmayı amaçladık. Benim egitim anlayışımda bu çocuklarımızı mutlu etmek ve ailelerine dertlerini birazcıkta olsa unutturmak, akademik başarıdan, sınavlarda dereceler elde etmekten daha önemlidir. Zile 'de de eğitim faaliyetlerimiz bu anlayışla devam edecek. Bu duygularimla hepinize güzel bir hayat diliyor, programda emeği geçenleri tebrik ediyorum. " dedi.


İlçe Kaymakamı Sayın Adnan TEZCAN ve eşi Tuğba Işıldak TEZCAN program boyunca Down sendromlu çocuklarla ve aileleriyle tek tek ilgilenerek onlara hediyeler verdiler.

Program boyunca çocuklar ve aileleri, yerel sanatçı Tekin KİREÇÇİ’nin türküleriyle doyasıya eğlendiler.

Hiç yorum yok: