18 Mar 2017

18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferinin 102.Yıl Dönümü Törenlerle Kutlandı18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 102. yıl dönümü, tüm yurtta olduğu gibi İlçemiz'de de törenlerle kutlandı. Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtına çelenk sunma törenine başta Kaymakamımız Sayın Adnan TEZCAN, Zile Belediye Başkanı Lütfi VİDİNEL, Zile Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Halil ODABAŞ, Daire Amirleri, Siyasi parti ve sivil toplum örgüt temsilcileri, Şehit yakınları, Gaziler, Öğrenciler ve Vatandaşlar katıldı. 
Atatürk Anıtına Çelenkler sunuldu. Çelenk sunma töreninin ardından başta Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Akabinde İstiklal Marşı okundu. 
Günün anlam ve önemine dair konuşma yapıldı.Zile Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Kaymakamımız Adnan TEZCAN ve protokolün katılımı ile ziyaret edildi. Daha sonra Zile Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesindeki (Endüstri Meslek Lisesi)Zile IMKB Anadolu Öğretmen lisesinin hazırlamış olduğu programdan sonra, Asri Mezarlıkta bulunan Şehitlik ziyaret edildi. Şehit ve Gazi Aileleri adına tertip edilen yemekten sonra tören sona erdi.

Hiç yorum yok: