14 Mar 2017

Kaymakamımız Adnan TEZCAN Başkanlığında “Yemen, Somali ve Sudan'a Yardım Kampanyası" Toplantısı Yapıldı


Zile Kaymakamlığı himayesinde; Yemen, Somali ve Güney Sudan’da yaşanan kuraklık ve açlık sonucu bu bölgede bulunan müslüman kardeşlerimize yardım etmek amacıyla Sayın Kaymakamımız Adnan TEZCAN başkanlığında 13 Mart 2017 Pazartesi günü Saat:11:00’de Zile Öğretmenevin’de Kamu kurumlarımız, Sivil Toplum Kuruluşları, Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası, Ziraat Odası ve Kızılay temsilcilerimizin katılımıyla Yardım Kampanyası ile ilgili toplantı düzenlenmiştir.

Toplantıda bir konuşma yapan Kaymakamımız Adnan TEZCAN; Yemen, Somali, Güney Sudan’da yaşanan kuraklık ve çatışmalar nedeniyle açlığa bağlı saat başı çocuk ve insan ölümlerin oluşması nedeniyle, İlçemizde bir farkındalık oluşturmak için kamu kurumlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız, esnaflarımız, öğrencilerimiz, bayanların ve tüm Zilelilerin katılımı ile Yardım Kampanyasını başlatmış bulunuyoruz.

Yüce Türk Milleti tarih boyunca mazlumların ve mağdurların her zaman yarasını sarmış, ekmeğini bölmüş zor durumda kalan milletlerle paylaşmıştır. Zile ilçemizde de farkındalık oluşturulması için afişler basılacak, kamu kurum ve kuruluşlarımızın internet sitelerinden yardım kampanyası hakkında bilgilendirmeler yapılacak, ilgili banka hesapları açılacak okullarımızda ve kurumlarımızda bilgilendirmeler yapılacak, 4 Nisan 2017 Salı Günü başlayıp 4 gün sürecek olan geniş kapsamlı bir “kermes” düzenlenecektir. Toplanan yardımlar Yemen, Somali ve Güney Sudan halkına ulaştırılacaktır.

Kaymakamımız Adnan TEZCAN; bu anlamlı toplantıya katılan kamu kurum ve kuruluşlarımızın amirlerine, sivil toplum kuruluşlarımızın temsilcilerine, oda, borsa ve Kızılay temsilcilerine teşekkür etti.

Hiç yorum yok: