24 Mar 2017

ETWINNING’DE DE GELENEK BOZULMADI FEVZİ ÇAKMAK ORTAOKULU İKİNCİ KEZ AVRUPA BİRİNCİSİ



2015-2016 Eğitim Öğretim yılında İlçemiz Fevzi Çakmak Ortaokulunun koordinatörlüğünde yürütülen LSVC-Learning by Sharing in Virtual Cafes”(Sanal Kafelerde Paylaşarak Öğreniyoruz) isimli eTwinning projesi 2017 yılı Avrupa eTwinning Ödülleri yarışmasında ikinci kez “Kültürlerarası Anlayış İçin Mevlana” isimli kategoride Avrupa birincisi olmuştur.

42 ülkeden okulların yarıştığı Avrupa eTwinning Ödüllerinde toplamda 2644 okul Avrupa Kalite Etiketi alma başarısı gösterdi.Bu okullar arasında 591 okul Avrupa eTwinning Ödülleri yarışması için uygun görüldü.

Fevzi Çakmak Ortaokulu 2015 yılında Avrupa Ödülü aldıktan sonra 2017 yılında bir kez daha eTwinning Ödülü alarak Türkiye’de bu ödülü ikinci kez alan tek okul olma başarısı göstermiştir.

Proje, Fevzi Çakmak Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Ünsal SAPER koordinatörlüğünde Norveç,İspanya,Polonya,ve Yunanistan’daki proje ortağı okulların katılımıyla projenin sanal sınıfı Twinspace ‘de gerçekleştirilmiştir.
Proje,öğrencilerin farklı okul müfredatlarında aldıkları becerileri pekiştirmeyi ve öğrencilerin potansiyellerini açığa çıkartmayı hedeflemiştir.Ayrıca öğrencilerin kendi kültürlerine yönelik bilgi düzeylerini geliştirmeyi ve diğer ülkelere ve kültürlere yönelik farkındalığı arttırma,bilişim becerilerini geliştirme ve İngilizceyi yaşayarak öğrenme fırsatı sunmuştur.

Proje faaliyetleri Kafe Avrupa, Kafe Tarih,Kafe Edebiyat, Kafe Dil,Kafe,Matematik ve Kafe Sanat olmak üzere 6 farklı sanal kafe üzerinden ulusal ve uluslararası proje takımları tarafından üst düzey işbirliği ve iletişim esas alınarak yürütülmüştür.
Çeşitli web 2.0 araçları kullanılarak dil,tarih,edebiyat,matematik ve sanat gibi alanlarda pek çok işbirliğine dayalı somut ürün ortaya çıkarılmıştır.

Hiç yorum yok: