1 Şub 2017

ZİLE TSO, MESLEKİ İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ İÇİN KOLLARI SIVADI…


Mesleki istihdam seferberliği kapsamında Zile Ticaret ve Sanayi Odası (Zile TSO) ile Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) işbirliğinde, Zile Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

18.08.2016 tarihinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü (İŞKUR) ile Birliğimiz Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) arasında “Mesleki Eğitim ve İstihdam Seferberliği Protokolü” imzalanmıştı. İmzalanan protokol gereği Tokat İŞKUR, Tokat TSO, Tokat TB, Erbaa TSO, Niksar TSO, Turhal TSO, Zile TSO ve Zile TB yetkililerin yer aldığı bir çalışma grubu oluşturulmuş ve aylık düzenlenen bilgilendirme toplantılarının 2.si Zile’de yapılmıştır.

Toplantı:
*Zile TSO Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü SARGIN,
*Zile TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Necati BİCE ve Emin AKKOCA,
*Zile TSO Yönetim Kurulu Sayman
*Üye Ali ERYILMAZ;
*Tokat TSO, Zile TSO, Zile TB, Turhal TSO İdari Personelleri ve Zile TSO Üyelerinin yüksek katılımı ile gerçekleşti.

Tokat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü İş ve Meslek Danışmanı Mustafa EKİCİ’nin sunumu ile gerçekleşen toplantıda; katılımcılara bölgedeki işsizlik ve istihdam oranları hakkında bilgi verilerek, İŞKUR olarak ihtiyacınız olan personeli birlikte bulabiliriz mesajı verildi. Daha sonra işveren sigorta pirim teşviki, işbaşı eğitim programları, mesleki eğitim kursu ve kısa çalışma ödeneği gibi destekler hakkında bilgiler veren Mustafa EKİCİ; konular hakkındaki kendi gözlemlerini de anlatarak katılımcıları bilgilendirdi.Toplantının son bölümünde katılımcıların sorularını yanıtlayan Mustafa EKİCİ, işveren ziyaretlerinde karşılaştığı sorunlardan bahsedip bunlarla ilgili alınacak ufak önlemler hakkında da bilgiler vererek toplantıyı tamamladı. 27.01.2017

1 yorum:

Adsız dedi ki...

Mesleği istihdam nedir, kurs mı alacağız..,.��