18 Şub 2017

"Zile Ticaret ve Sanayi Odası"MESLEKİ İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI


Zile Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri, “İstihdam Seferberliği” programı kapsamında, devlet görevlileri ile bir araya geldi. İŞKUR ve SGK desteklerinin anlatıldığı toplantıya Tokat Valisi Cevdet Can da iştirak etti.

Mesleki İstihdam Seferberliği bilgilendirme toplantısında konuşma yapan Başkan Sargın; Oda başkanlığımız olarak 70 adet işletmemiz tek, tek aranıp, teşvikler konusunda düzenlenecek olan “İstihdam Seferberliği” toplantısına davet edildiğini ifade ettiler.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinde düzenlenen Ekonomi Şurası’nda konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın istihdamdaki yavaşlamanın yarattığı olumsuz etkiye vurgu yapan Başkan Sargın olumsuz etkiyi ortadan kaldırmak amacı ile yapılan istihdam seferberliği çağrısının sonuçlanması adına Vali Cevdet Can, istihdam seferberliği bilgilendirme toplantısına başladı.

Toplantıda Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Bekir Fındık ve SGK İl Müdür Vekili Turgut Pekdemir tarafından, çalışma hayatında milli seferberlik programı kapsamında sağlanan teşvikler hakkında bilgiler verildi.

Odamızın ev sahipliğinde Mesleki İstihdam Seferberliği Bilgilendirme Toplantısına;
*Tokat Valisi Cevdet Can,
*Zile Kaymakamı Adnan Tezcan,
*Zile Belediye Başkanı Lütfi Vidinel,
*Zile TSO Meclis Başkanı Sami Solmaz,
*Zile TSO Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Sargın,
*Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Bekir Fındık,
*SGK İl Müdür Vekili Turgut Pekdemir,
*İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Hüseyin Direk,
*İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali,
*Zile TSO Meclis Üyeleri,
*Oda/Borsa Başkanları, Kamu Kurum ve
*Kuruluş temsilcileri ile iş dünyası temsilcileri katıldı.

16.02.2017

Hiç yorum yok: