3 Şub 2017

Zile 3. Etap TOKİ konutlarına büyük ilgi

 

Zile 3. Etap TOKİ konutlarına büyük ilgi..Hemşehrilerimizin yoğun ilgisi izdihama sebep oluyor.
Zile Belediyesi önünde kentte yapılacak 3’üncü etap TOKİ konutları için ön kayıt kuyruğu vardı.

Zile'de yapılması planlanan 3’üncü etap TOKİ konutlar yaptırılması için vatandaşlarından ön kayıt alınmaya başlandı. Belediye önünde uzun kuyruklar oluşturan vatandaşlar ön Kayıt için sıra bekledi.
Zile Belediye Başkanı Lütfi Vidinel, 2+1 ve 3+1 toplam 11 blok 389 daire konut konut yapılacağını ifade ederek, “İlçemizde 1. ve 2. etap TOKİ konutlarının yapımını birlikte başardık. Halkımızın yoğun ilgisiyle 3. etap için çalışma başlattık.
Başbakanlık TOKİ Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından aylardır süren ortaklaşa çalışmamız nihai aşamaya ulaştı. Çalışmalarımız neticesinde bugün 3. etap TOKİ konutlarının ön kayıtlarını alıyoruz. İlçemiz genelinde ciddi bir sorun teşkil eden konut sorununa 3’üncü Etap Toki Konutları ile bir nebzede olsa gidermeyi hedefliyoruz. İlçemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.” diye konuştu.
Ön kayıt işlemlerinin 17 Şubat tarihinde sona ereceği bildirildi.

Ayrıca Zile dışında yaşayan hemşehrilerimiz www.zile.bel.tr adresinden şartnameyi alarak müracaat evraklarını hazırlıyorlar..
MÜRACAATLAR 17 ŞUBAT'TA SONA ERİYOR..

3 yorum:

Adsız dedi ki...

Aydın Apaydın
Dün, 11:40 ·

BAKIYORUM ONLARCA İNSAN UMUTLA,HEYECANLA TATLI BİR TELAŞ VE SEVİNÇ İÇİNDE EV SAHİBİ OLABİLMEK İÇİN TOKİ'YE BAŞVURU YAPIYOR.NE BÜYÜK ŞEY İNSANLARA HİZMET ETMEK VE ONLARI EV SAHİBİ YAPARAK HEM MUTLU ETMEK HEM DE DUALARINI ALABİLMEK.ONCA YAŞLI BÜYÜKLERİMİZ KALAN ÖMÜRLERİNİ BU EVLERDE GEÇİRMEK İÇİN BİR BEKLEYİŞ İÇİNDELER.ÖYLE SANIYORUM Kİ ZİLEMİZDE 3.ETAP'DA BEKLENTİYİ KARŞILAMAYACAK 4-5-6 DİYE GİDECEK.İLGİLİLERİN ŞİMDİDEN BU YÖNDE ÇALIŞMA BAŞLATMASI TEMENNİMİZDİR.BAŞTA BU HİZMETE ÖNCÜ OLAN HİZMET VE GÖNÜL ADAMI BÜYÜK USTA RECEP TAYYİP ERDOĞAN OLMAK ÜZERE TÜM EMEĞİ GEÇENLERDEN ALLAH RAZI OLSUN.

Adsız dedi ki...


Evet abi haklısın büyük umut ve hayallerimiz vardı bizimde bir evimiz olacak diye ama hepsi gerçekten sadece HAYAL olarak kalacak.Çünkü; 1.300 tl maaş alıp 680 tl para ödediğimiz zaman biz nasıl geçim yapabiliriz soruyorum sizlere bölgenin en pahalı evi toki tarafindan sözüm ona DAR GELİRLİ ailelere yapılıyor.yine biz ev sahibi olamayacağız bu gidişle.bu nasıl bir anlayıştır ben şahsım adına çözemedim çözen varsa bana da anlatsın lütfen saygılar abi.

Adsız dedi ki...

"Aydın Apaydın"
Evet gerçektende maliyeti yüksek,taksitler yüksek dar gelirliye değil orta gelirliye hitap ediyor.Umarım ilgililer bunları yeniden gözden geçirir ve dar gelirli kardeşlerimizin de yüzlerini güldürürler.