3 Şub 2017

Vali Can Zile'nin köylerini ziyaret etti
VALİMİZ CEVDET CAN;
İLÇEMİZE BAĞLI YAPALAK, NARLIKIŞLA, SEKİKIŞLA, HAREMİKIŞLA, BÜYÜKAKÖZ, ACISU VE ACIPINAR KÖYLERİNİ ZİYARET ETTİ

TOKAT Valisi Cevdet Can, beraberindeki heyet ile birlikte Zile'ye bağlı bazı köyleri ziyaret ederek burada halkın istek ve şikayetlerini dinledi.

Sayın Valimiz Cevdet Can, İlçemize bağlı Yapalak, Narlıkışla, Sekikışla, Haramikışla, Büyükaköz, Reşadiye, Acısu ve Acıpınar köylerini ziyaret etti. Sayın Valimiz Cevdet CAN köylerde yaşayan vatandaşlarımızla sohbet ederek, köylü vatandaşlarımızın dilek ve sorunlarını dinledi.

Köylerin yol, su, çöp toplama, kilit parke ve köy konağı sorunları olduğunu öğrenen Sayın Valimiz Cevdet CAN, bu sorunların en kısa sürede çözüleceğini söyledi. Köylerin yol, su, kanalizasyon, kilit parke, çöp toplama ve çocuk parkı sorunlarının kalmayacağını ifade eden Vali Can, “Hedefimiz Tokat’ın 615 köyünü birbirine benzetmek. Bütün köylere aynı hizmetler giderek, sizlerin yüzünü güldürmek. Amacımız köylere hizmet götürürek, köylüyü köyünde tutmak” dedi.

Köylerin sorunlarını giderirken, aynı zamanda vatandaşların gelirlerini de arttırmak istediklerini belirten Vali Can, “Biz sizin mutluluğunuz için varız. Sizi mutlu etmeyecek hiçbir şeye devlet karar vermez. Hangi yatırım olursa olsun, sizi mutsuz edecek hiçbir şeye imza atmaz. İmza atmışsa sizin mutluluğunuz için atmıştır. Sadece kendi işimizle ilgili değil, bazı işler vardır ki hepimizi ilgilendirir.
Esas olan şey birlik ve beraberlik ile karşılıklı güveni sağlamak. Devlet, hükümet bir şey diyorsa bunu ezbere söylemez. Faydalı olduğu için söyler. Biz sizleri gördük mutlu olduk. Çünkü siz köyünüzü terk etmemişsiniz. Bizim amacımız, köylüyü köyünde, çiftçiyi tarlasında, çobanı yaylasında tutmak. Köylü köyünde, çiftçi tarlasında, çoban yaylasında mutlu olursa ne işi var büyükşehirde. Önemli olan yolu, suyu, sağlık hizmetini köye getirerek, sizleri köylerinizde tutmak” diye konuştu.

Bir çok köyün ortak sorunları arasında yer alan köy konağının da yapılması için talimatlar veren Vali Can, her köyde bir köy konağı olacağını belirtti. Sayın Valimiz Cevdet CAN ve beraberindeki protokol mensupları, köy ziyaretlerinde çocuklarıda unutmadı. Valimiz Sayın Cevdet CAN, İl Jandarma Komutanımız Albay Hidayet ARIKAN ve İl Emniyet Müdürümüz Göksel TOPALOĞLU'da çocuklara oyuncak dağıtarak sevindirdi.

Köy Ziyaretlerinde;
*Sayın Valimiz Cevdet CAN'a,
*İl Jandarma Komutanımız Albay Hidayet ARIKAN,
*İl Emniyet Müdürümüz Göksel TOPALOĞLU,
*Kaymakamımız Adnan TEZCAN,
*İlçe Jandarma Komutanımız Yüzbaşı Hüseyin DİREK ve
*İlçe Emniyet Müdürümüz Fatih ÖCAL'da eşlik etti.

ŞEHİT ANNESİNE ZİYARET

Vali Can ve beraberindeki protokol mensupları Zile’nin Reşadiye köyünde ikamet eden Özel Harekat Polisi şehit Kazım Endiz’in annesi Zöhre Endiz’i evinde ziyaret etti. 1999 yılında Cizre’de şehit olan Kazım Endiz’in annesi Zöhre Endiz, misafirlerini kapıda karşılayarak duyguyla sarıldı.
Şehit annesi ile bir süre sohbet eden Vali Can, "Sen bütün ülkenin, hepimizin annesisin" diyerek, kendilerinden bir isteğinin olup olmadığını sordu. Sohbet esnasında Vali Can ve İl Jandarma Komutanı Arıkan'ın elini bırakmayan şehit annesi, asker ve polislere dua etti.
TOKAT,(DHA)-

Hiç yorum yok: