30 Oca 2017

Kapaklar sandalyeye dönüşüyor.

Zile Belediyesi geri dönüşüm projelerine hız kesmeden devam ediyor..
Zile Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Birimi ile Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’nin katkılarıyla ile yürütülen plastik kapak kampanyası halen devam ediyor.
Bu proje sayesinde ortopedik engelli bireyin tek başına hareket etmesini, özgürce gezmesini, alışveriş yapabilmesini ve yaşadığı dünyayı keşfetmesini sağlayabilirsiniz..
İçtiğiniz su şişesinin ya da damacananın, zeytinyağınızın, meşrubatınızın kapağını atmak yerine biriktirirseniz sizler de engelli vatandaşlarımızın hayatlarına özgürce devam etmelerine yardımcı olabilirsiniz. Biz de Zile Belediyesi olarak bu proje kapsamında bir engelli çocuğumuza TOFD desteği ile akülü tekerlekli sandalye hediye etmiş olduk. Akülü sandalyesi sayesinde okuluna daha rahat gidebilecek ve daha rahat dışarıda gezebilecek. Bu tür hayırlı işlerde desteğimiz olduğu için çok mutluyuz şeklinde konuşan Lütfi Vidinel ;
‘’Her gün Türkiye çapında belki de tonlarcası çöpe atılıp kaybolup giden plastik kapakların geri dönüştürülmesi için yapmanız gereken, üzerinde Zile Belediyesi tarafından ilçemizde bulunan bütün okullara dağıtımı yapılan ‘’Kapak Olsun’’ yazan kutulara kapakları bırakmak... İçtiğiniz su şişesinin ya da damacananın, zeytinyağınızın, meşrubatınızın kapağını atmak yerine biriktirirseniz sizler de engelli vatandaşlarımızın özgür kalmasına yardımcı olabilirsiniz.’’ Şeklinde konuştu.
Zile Belediyesi ve Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği ile ortak olarak yürütülen bu kampanyada toplanan kapakların geri dönüşümü sayesinde elde edilecek gelirin tamamı; şu anda akülü ve manuel tekerlekli sandalyesine kavuşmayı bekleyen binlerce kişiyi hayatla buluşturacak.

Hiç yorum yok: