18 Ara 2016

Zilede Yerel Yönetimlerde Kurumlar Arası İlişkiler" Konulu Seminer verildi


Kaymakamımız Erdoğan Turan Ermiş ,Yüksekokulumuz Amfi’sinde “Yerel Yönetimlerde Kurumlar Arası İlişkiler” konulu seminer vermiştir.

Zile Meslek Yüksekokulumuz “Akademik ve Sosyal Etkinlik Kurulu” tarafından organize edilen program, Müdür, Müdür Yardımcıları, Bölüm Başkanları, Öğretim Elemanları ve ağırlıkta Yönetim ve Organizasyon Bölümü, Yerel Yönetimler Programı öğrencileri olmak üzere Maliye, Lojistik ve Bankacılık programı öğrencilerinin yoğun katılımı ile gerçekleştirilmiştir.

Yaklaşık olarak 300 den fazla öğrencinin katılmış olduğu seminerde Sayın Kaymakamız; “Vali ile Kaymakamlık, Kaymakamlık ile Özel idare, Kaymakamlık ile Belediye ve diğer kamu kurumları arasındaki ilişkiler, yeni kanunlar” konusunda öğrencilerimizi aydınlatmışlardır.

Seminerin yarısını soru cevap kısmına ayıran Kaymakamımız Erdoğan Turan ERMİŞ, Yüksekokul öğrencileri tarafından sorulan Kaymakam ve Vali’lerin karşılaştıkları zorluklar, Yerel yönetimlerde üst düzey yönetici nasıl olunur, Mesleğin güzel yanları, Sosyal Projeler ile ilgili soruları mesleki tecrübeleri üzerinden örnekler vererek cevaplamıştır.

Kaymakam ERMİŞ, Üniversiteler ile Yerel Yönetimler arasında, Üniversitelerin sanayilerle yapmış oldukları işbirliği gibi ilişkilerin artması gerektiği, bu bölüm öğrencilerinin staj haricinde belediye ve kaymakamlık binalarını dönem dönem gezmeleri ve yapılan çalışmaları yerinde incelemeleri, belediye encümen toplantılarına katılarak alınan kararları yerinde incelemeleri gerektiği konusunun önemli olduğu üzerinde durmuştur.

Seminerin sonunda Yüksekokul Müdürümüz Yrd.Doç.Dr. M.Sait IŞILDAK yapmış olduğu kapanış konuşmasında; “Üniversitemizin kampüs alanı içerisindeki çalışmalarda desteklerini esirgemeyen Kaymakamımıza vermiş oldukları seminer ve destekleri için teşekkür ederek” Plaket takdim etmiştir.

Seminer öğrencilerimizin Kaymakamımız Erdoğan Turan ERMİŞ'e çiçek sunması ile sona ermiştir.

Hiç yorum yok: