21 Ara 2016

Zile'de Banka Müdürleri ile KOSGEB Kredisi bilgilendirme toplantısı düzenlendi


Zile Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığında, Banka Müdürleri ile KOSGEB Kredisi bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

KOSGEB Tarafından İşletme Kredisi Faiz Desteği Programına başvurular bizzat işletme tarafından kredi.kosgeb.gov.tr adresinden yapılacak olup, başvuracak işletmelerin öncelikle KOSGEB veri tabanına kaydolması ve KOBİ Beyannamesinin güncel olması gerekmekte olduğunu ifade eden Başkan Sargın, Sistem, başvuru sahibinin bilgilerini veri tabanından çekecek, ilaveten başvuru ekranına işletme tarafından isim, unvan, iletişim bilgileri ve talep edilen kredi miktarı girilecektir. Başvuruların alınmasını müteakip işletmelerin bağlı bulundukları KOSGEB Müdürlükleri tarafından işletmelere sistem üzerinden ön onay verilecektir.
Sistem, işletmeleri, değerlendirme kriterlerine ve TÜİK verilerine göre belirlenen il kotaları çerçevesinde sıralayacaktır. Değerlendirme kriterlerine göre sıralanan her bir işletme için yazılım sistemi bir başvuru kodu üretecektir.
Başvurusu kabul edilen işletmeler yazılım sisteminden başvuru formunun çıktısını alabilecek, başvuru formu ile protokole taraf banka şubelerinden birine doğrudan kredi başvurusunda bulunacak olup; Destek başvurusunun onaylanması bankalar için bağlayıcı olmayıp, bankalar kredi verip vermemek ve verecekleri kredi miktarını belirlemek hususunda kendi mevzuat ve değerlendirmeleri doğrultusunda hareket edecektir. Dedi.

6.12.2016

Hiç yorum yok: