7 Ara 2016

Zile Ticaret ve Sanayi Odasının finansörlüğü ile girişimciler hayat buluyor


Zile Ticaret ve Sanayi Odasının finansörlüğü ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı Tokat Merkez Müdürlüğü işbirliğinde yeni girişimcilere yönelik 2 gruptan oluşan “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri” başlamıştır.

Oda Başkanlığımızın düzenlemiş olduğu 2.Grup Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine KOSGEB Tokat Hizmet Merkezi Müdürü Cenk KIZILGEDİK ve Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü SARGIN katılmışlardır.

Başkan SARGIN'ın yaptığı açıklamada; Oda Başkanlığımızın yürüteceği eğitim programında yeni işyeri kuracak olan girişimci adayları için, Kişisel Gelişim ve Eğitim Uzmanı Ahmet KÖKNAR tarafından verilen eğitimler 32 saat sürecek olan eğitim programı sonunda Girişimcilik Eğitimi Sertifikaları verilecek. Eğitim sonunda sertifikalarını alan girişimciler yeni bir işyeri kurdukları takdirde KOSGEB’in Yeni Girişimcilik desteğinden faydalanma hakkına sahip olacaklar.
Destek üst limiti 150.000 TL tutarında olup, 50.000 TL’si hibe niteliğinde.
Geri ödemesiz desteğin 2.000 TL’si işletme kuruluş desteği, 18.000 TL’si kuruluş dönemi makine teçhizat ve ofis donanım desteği, 12.000 TL’si işletme giderleri, geri ödemeli destek olan 100.000 TL ise sabit yatırım desteğinden oluşmakta.
Geri ödemeli destekte geri ödemeler desteğin başlangıç tarihinden itibaren iki buçuk yılı ödemesiz olmak üzere üçer aylık dönemler halinde 8 eşit taksitte yapılmakta. Bu ödemelere faiz ve komisyon uygulanmamaktadır. Girişimcilik sertifikasını eğitim sonunda alan girişimciler yeni bir işyerini kurarak hazırladıkları projelerini KOSGEB Hizmet Merkezi Müdürlüğüne sunacak, kurulan komisyon tarafından değerlendirilen ve olumlu bulunan projeler destekten faydalanabilecek.

Yeni bir işyeri kurmak, ekonomiye ve istihdama katkı sağlamak, iş fikirlerini hayata geçirmek isteyenleri Zile Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı olarak desteklemeye ve Girişimcilik Eğitimlerine dün olduğu gibi bugünde devam ediyoruz. Dedi.
07.12.2016

Hiç yorum yok: