26 Kas 2016

Zile'de Firmalara“Kalite Danışmanlığı” belgeleri Verildi


Zile TSO tarafından yürütülen ve TC. Ekonomi Bakanlığı tarafından desteklenen UR-GE Projesi kapsamında sürdürülen “Kalite Danışmanlığı” Faaliyeti, firmaların belgelerinin teslim edilmesi ile sona erdi.
T.C Ekonomi Bakanlığı'nın 2010/8 sayılı Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi (UR-GE) Tebliği kapsamında desteklenen “Zile Gıda ve Gıda Makineleri Sektörünün Uluslararası Rekabetçiliğinin Geliştirilmesi” UR-GE Projesi kapsamında; proje iştirakçisi firmaların sistem ve ürün belgelendirme süreçleri tamamlandı.
Zile Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü SARGIN, Genel Sekreter Ertuğrul Oğuz ŞENGÖR ve Proje Koordinatörü Tuğba VURAL, firmaları ziyaret ederek, tebriklerini iletti ve firmaların belgelerini teslim etti.
Başkan SARGIN yaptığı açıklamada; “Dünya standartlarında tesislerimiz var, ancak elimizdekilerin ne kadar kıymetli olduğunu fark edemiyoruz. Firmalarımız bu işler için ne kadar geç kaldığını UR-GE ile fark etti. UR-GE; firmaların bakış açılarını değiştirip yıllardır üzerlerinde bulunan stabilliği bozarak; firmaları daha hevesli ve aktif hale getirdi.” dedi.
Süreç ile ilgili bilgi veren Proje Koordinatörü Tuğba VURAL ise; “Bugünkü belgeler 3 aylık bir çalışmanın sonucu. Bu çalışmaların %40’ı firmalarda, bilfiil saha çalışması olarak gerçekleşti. Firmalar bizzat sürece dâhil oldu. On altı kişi, toplamda 348 saat eğitim aldı. Bu süreçte; dört firmamızın dokümantasyon, uygulama, denetleme süreçlerini tamamladık. Firmalarımızı dünya standartlarında belgelerken, aynı zamanda %75 de devlet desteği aldık. Faaliyet bitimini takiben; bir firmamız kendi çabaları ile alması gereken diğer belge ve sertifikasyonların sürecini de tamamlarken, bir firmamız da şu anda araştırma aşamasındadır. Tüm bu yaşananlar, aslında doğru işler yapıldığının göstergesidir.” diye konuştu.
Teslimi yapılan belgeler ve firma bilgileri ise şu şekilde:
* Birsan Birlik Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ. Zile Şubesi
ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi
* Özkaleli Gıda Üretim ve Petrol Ürünleri Pazarlama Sanayi ve Ticaret AŞ.
Helal Belgesi
* Sesveren Makine Elektrik Elektronik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.
CE Belgesi
* Zile Sebat Makine Sanayii ve Ticaret Ltd. Şti.
ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi

Hiç yorum yok: